Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięGroźny wypadek
Wpisany przez AK   
sobota, 23 sierpnia 2014 14:51

(GĘSINIEC/DĘBNIKI) Do poważnego zdarzenia doszło dziś około godz. 6.30 na drodze Gęsiniec - Dębniki. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych, a droga w miejscu wypadku była zablokowana.

Więcej…
 
Ścieżki naturowe oficjalnie oddane
Wpisany przez AK   
sobota, 23 sierpnia 2014 14:48

(POWIAT) W piątek, 22 sierpnia, odbyło się uroczyste otwarcie naturowych tras pieszo rowerowych. Przekazanie obiektów turystycznych odbywało się w kilku gminach naszego powiatu już od rana.

Więcej…
 
Boją się, że deszcz znowu...
Wpisany przez HB   
piątek, 22 sierpnia 2014 14:07

Ryszard Marynowski pokazuje, dokąd sięgała woda w czasie niedawnej ulewy(GÓRZEC) Mieszkańcy Górca, a szczególnie części, w której znajduje się zakład i dom dziecka, łatwego życia nie mają. Kiedyś walczyli z cuchnącymi odpadami ziemniaczanymi – to udało się jakoś rozwiązać. Teraz mają problem z zalewaniem ich posesji przy każdej większej ulewie.

Więcej…
 
Triole nagrały drugą płytę
Wpisany przez HB   
piątek, 22 sierpnia 2014 12:00

Podczas nagrania płyty we wrocławskiej filharmonii chór Triole miał  też prawdziwą sesję zdjęciową(KUROPATNIK) Chór Triole, który od kilku lat działa w Kuropatniku, jest coraz bardziej znany, nie tylko w powiecie. Doceniają go także koneserzy dobrej muzyki z Dolnego Śląska. Niedawno we Wrocławiu chór nagrywał kolejną płytę.

Więcej…
 
Bez Węglińskiego i Rydzewskiego
Wpisany przez Damian Serwicki   
piątek, 22 sierpnia 2014 10:07

Paweł Mihułka opowiedział o planach na zbliżający się sezon(STRZELIN) Coraz mniej czasu do rozpoczęcia siatkarskiego sezonu ligowego. Fizjo-Med Tygrysy Strzelin już rozpoczął treningi. Na początku piach, potem hala. Są osłabienia personalne, ale klub sięga również po wzmocnienia z Wrocławia. Cel - podium.

Więcej…
 
Żmija ukąsiła, co robić?
Wpisany przez Jacek Sobko   
piątek, 22 sierpnia 2014 08:07

Witold Bensz jest lekarzem weterynarii i przyjmuje w przychodni weterynaryjnej przy ul. Floriana w Strzelinie(STRZELIN) W ubiegłym tygodniu pisaliśmy  o psie śmiertelnie ukąszonym przez żmiję. Dziś rozmowa z Witoldem Benszem, lekarzem weterynarii, przeprowadzona w momencie, kiedy zwierzę jeszcze żyło. Mimo tego przykrego zdarzenia, postanowiliśmy nic nie dodawać do wcześniej przeprowadzonego wywiadu.

Przyczynkiem do naszej rozmowy jest pogryzienie przez żmiję psa w centrum Strzelina. Czy często dochodzi do takich przypadków?
- Latem, kiedy panuje wysoka temperatura, zdarzają się pogryzienia zwierząt przez żmije. Jeszcze kilka lat temu w ogóle nie spotykaliśmy się z przypadkami pogryzienia psów przez żmije. Teraz w ciągu roku odnotowujemy w naszej przychodni dwa, trzy, takie przypadki. W ubiegłym roku miały one miejsce w okolicach kamieniołomów. Właściciele psów rzadko od razu zauważają, co się zdarzyło. Z reguły jest tak, że dopiero po objawach możemy stwierdzić, że to była żmija, a wtedy jest za późno na podanie surowicy (można to zrobić do 12 godz. po ugryzieniu – red.).

Więcej…
 
Rolnikom w zbiorach przeszkadza pogoda
Wpisany przez HB   
czwartek, 21 sierpnia 2014 17:00

Rzepakowe żniwa Zbigniew Dominik ze Strzelina uważa za udane(POWIAT) Choć żniwa są w pełni, to zmienna tegoroczna pogoda nie ułatwia zbiorów.  Trzydziestostopniowe upały nierzadko kończą się gwałtownymi burzami i ulewami. Jak wpływa to na pracę rolników?

Więcej…
 
Komu to przeszkadzało?
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 21 sierpnia 2014 14:43

Rozbiórką gablot zajęli się pracownicy CUKiT(STRZELIN) Bez tego elementu trudno sobie dziś wyobrazić Strzelin, tak jak bez ronda, strzelca, czy ratuszowej wieży. Konstrukcja przetrwała 20 lat i wystarczy, zadecydowały władze miasta.

Ulica Kościuszki jest reprezentacyjnym traktem Strzelina. Prowadzi do rynku i przy niej swoje siedziby znalazły banki, sklepy. Natomiast na ścianie budynku, w którym mieści się sklep z zabawkami, od połowy lat 90. ubiegłego wieku znajdowały się gabloty z informacjami dla mieszkańców. Co niektórzy, ci bardziej niecierpliwi nie zadawali sobie trudu, i łamiąc prawo ,naklejali swoje ogłoszenia na szybach. Fakt, było to nieestetyczne. - Z wnioskiem o demontaż gablot informacyjnych wystąpiła Wspólnota Mieszkaniowa ul. Kościuszki nr 42, która przystąpiła do całkowitej restauracji elewacji budynku, uwzględniając całkowicie dawny jej wystrój – poinformowała nas burmistrz Dorota Pawnuk.

Więcej…
 
„Michałek” się wycofał, kupić mogą inni
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 21 sierpnia 2014 14:40

(STRZELIN) Starostwo miało pomysł na rozwiązanie problemu cieknącego dachu. Radni zgodzili się na sprzedaż nieruchomości, ale tylko w przetargu nieograniczonym. Nie odpowiada to jednak dotychczasowemu dzierżawcy.

Więcej…
 
Kto ma kosić w Strużynie?
Wpisany przez Damian Serwicki   
czwartek, 21 sierpnia 2014 14:28

Plac zabaw, już ze swojej nazwy, powienien służyć dzieciom. Tymczasem w Strużynie przez brak gospodarskiej ręki  zabawki giną w „dżungli„(STRUŻYNA) Zarośla, puszki po piwie i popsuty sprzęt do zabawy - tak właśnie wygląda plac zabaw w Strużynie. Wójt gminy Aleksander Bek umywa ręce, twierdząc, że za stan obiektu odpowiadają mieszkańcy wsi.

Więcej…
 
To było sito, a nie droga
Wpisany przez HB   
środa, 20 sierpnia 2014 15:00

Radny powiatowy Tomasz Gracz i zastępca dyrektora PZD Zdzisław Ziąber często sprawdzają, jak przebiegają prace remontowe na drodze powiatowej w pobliżu Żelowic i Kowalskich(ŻELOWICE) W Żelowicach zakończono dwa zadania drogowe. Pierwsze z nich należało do gminy. W jego ramach ułożono wzdłuż jednej z dróg gminnych krawężniki. Ich brak powodował, że podczas silniejszych deszczy jedna z posesji była nieustannie zalewana, ponieważ woda spływająca z góry, zamiast drogą, płynęła na sąsiadujące z drogą posesje.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 312

Zobacz "Sport w Słowie"

ZDROWA RYWALIZACJA I DOBRY HUMOR NA BASENIE

Wśród uczniów szkół podstawowych była bardzo zacięta walka(STRZELIN) W minioną sobotę 35 uczestników rywalizowało w pływaniu podczas IV edycji Sobotnich Zawodów Pływackich „Strzelińska Liga Pływania”. Wśród startujących była czwórka nowych zawodników. Atmosfera była pełna dobrego humoru i zdrowej rywalizacji. Ostatnia edycja zawodów, wraz z uhonorowaniem zwycięzców w klasyfikacji łącznej, odbędzie się za miesiąc, 8 lutego 2014, start godz. 15:00.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Sobota
23 Sierpnia 2014
Imieniny obchodzą
Apolinary, Benicjusz, Filip, Laurenty,
Sulirad, Walerian, Waleriana, Zacheusz

Do końca roku zostało 131 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone