Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięStrzelinianin uczy ludzi z pierwszych stron gazet
Wpisany przez Mateusz Chamuczyński   
niedziela, 27 lipca 2014 12:27

(STRZELIN/HEL) Jak zapoznać się z osobami pojawiającymi się na pierwszych stronach gazet? Najlepiej zostać nauczycielem kitesurfingu, czyli sportu wodnego polegającego na pływaniu na desce przy pomocy latawca. Nauczycielem tej coraz bardziej popularnej w Polsce dyscypliny jest strzelinianin Rafał Zielonka. Niedawno w internecie pojawiło się jego zdjęcie z celebrytką Natalią Siwiec.

Więcej…
 
Honorata chce do kadry!
Wpisany przez Damian Serwicki   
niedziela, 27 lipca 2014 12:23

PRZEWORNO) Honorata Golonka obecnie kopie piłke w „Młodziku” z Przeworna pod okiem Jarosława Taranka i Piotra Kocha. Młoda, zdolna i niezwykle ambitna piłkarka ma za sobą pierwszy trening w bazie przygotowawczej Śląska Wrocław. W drugiej połowie sierpnia wyjeżdża na obóz z drużyną z Wrocławia i nie można wykluczyć, że lada dzień, Honorata przeskoczy o parę schodków wyżej.

Więcej…
 
Historia, która przestała dzielić
Wpisany przez Jacek Sobko   
sobota, 26 lipca 2014 11:17

(STRZELIN/HERNE) Spotkanie władz miasta z mieszkańcami przedwojennego Strzelina w Niemczech. Rozmowy przyniosły konkretne rezultaty, a na efekty nie będziemy musieli długo czekać.

Więcej…
 
Modernizacja na spółkę z gminą
Wpisany przez Damian Serwicki   
sobota, 26 lipca 2014 11:01

(STRZELIN) 9 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin odbyło się spotkanie przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych z Osiedla Piastowskiego z władzami urzędu. Burmistrz Dorota Pawnuk i przedstawicielka wspólnoty nr 7 Renata Dobucka przedstawiły zebranym wspólny pomysł na modernizację chodników przed blokami na osiedlu. W ramach tego pomysłu, koszty związane z remontem mają ponieść i mieszkańcy wspólnoty i gmina.

Więcej…
 
Pieniądze same się nie znajdą
Wpisany przez Jacek Sobko   
sobota, 26 lipca 2014 10:57

Zapraszamy do lektury drugiej części wywiadu z Jerzym Michalakiem, dolnośląskim wicemarszałkiem. Dziś o kolei, drogach i planowanej wizycie w Strzelinie.

Więcej…
 
Dwie nominacje dla gminy Przeworno
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 25 lipca 2014 14:39

(PRZEWORNO/WAŁBRZYCH) W tegorocznym konkursie Dolnośląski Klucz Sukcesu-(regionalne wyróżnienie przyznawane podmiotom gospodarczym, gminom i organizacjom pozarządowym), organizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska gmina Przeworno uzyskała dwie nominacje. Znalazła się wśród czterech gmin w kategorii „Najbardziej gospodarna gmina wiejska”. Druga nominacja dotyczyła Pikniku Rycerskiego na Gromniku w kategorii „najlepszy klub sportowy, ośrodek sportu i rekreacji, przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych imprez rekreacyjnych”.

Więcej…
 
Nie jestem przeciwny wartościom, które to stanowisko wnosi...
Wpisany przez (WOC)   
piątek, 25 lipca 2014 12:45

Z Julianem Kaczmarkiem, radnym Rady Miejskiej Strzelina, o podjęciu stanowiska przez radnych w sprawie akceptacji i aprobaty powierzenia gminy i jej mieszkańców Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, rozmawia Wojciech Cerkowniak.

Więcej…
 
PiS w Strzelinie - zarząd wybrany za zamkniętymi drzwiami
Wpisany przez Damian Serwicki   
piątek, 25 lipca 2014 08:26

(STRZELIN) 9 lipca w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelinie odbyło się spotkanie członków Prawa i Sprawiedliwości. Utworzono komitet, wybrano zarząd, na którego czele stanął strzeliński radny Julian Kaczmarek. Organizacja zamierza wystawić silną reprezentację do wyborów samorządowych. O nazwiskach na razie nie słychać.

Więcej…
 
Chcą zatrudnić około 200 osób
Wpisany przez HB   
czwartek, 24 lipca 2014 15:00

Wręczenie zezwolenia dla firmy Nysa Zakład Pojazdów S.A. Od lewej stoją wiceprezes Katarzyna Smirnow, burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk, prezes Robert Smirnow oraz przedstawicielka WSSE „Invest Park” (foto: UMiG Strzelin)(STRZELIN) Każde nowe miejsce pracy w strzelińskiej gminie jest bardzo cenne ze względu na duże bezrobocie. Tym bardziej cieszy informacja o nowym inwestorze, który zamierza zbudować w Strzelinie nowy zakład.

Więcej…
 
Nasz człowiek u marszałka
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 24 lipca 2014 13:00

Artur Gulczyński(STRZELIN/WROCŁAW) Niespełna miesiąc temu Artur Gulczyński objął stanowisko dyrektora w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim. Strzelinianie znają go jednak przede wszystkim jako byłego wiceburmistrza.

Nominacja Artura Gulczyńskiego na stanowisko dyrektora Wydziału Transportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego wzbudziła zrozumiałe zainteresowanie wśród mieszkańców Strzelina. Zapraszamy do lektury wywiadu, jakiego pan Artur udzielił naszej gazecie.

Więcej…
 
Czy spór sądowy o naprawę polderu zakończy się w tym roku?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
czwartek, 24 lipca 2014 11:00

Naprawa polderu w Przewornie ciągnie się już od kilku lat. W ubiegłym roku odbyło się spotkanie, na którym obecna była dyrektor DZMiUW. Uczestniczyła w nim także Anna Horodyska, radna sejmiku województwa dolnośląskiego (na zdj. z sołtysem Przeworna Ludwikiem Hrycakiem)(PRZEWORNO) Członkowie Koła Wędkarskiego „Gromnik” w Przewornie tracą nadzieję i nie wierzą, że w polderze będzie kiedyś woda. Spór między administratorem, Dolnośląskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu, a wykonawcą trwa już kilka lat. W tej sprawie interpelację do marszałka województwa dolnośląskiego złożyła niedawno radna Anna Horodyska. Czy odpowiedź daje jakąś nadzieję? Na temat polderu w Przewornie pisaliśmy już wielokrotnie. Gdy go budowano, wszyscy liczyli, że będzie w nim woda. Później okazało się, że zbiornik przecieka.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 306

Zobacz "Sport w Słowie"

Sukcesy strzelińskich tenisistów

Młodzi tenisiści na Mistrzostwach Dolnego Śląska Żaków z trenerem Filipem Muszyńskim(STRZELIN) Miniony weekend był pracowity dla tenisistów Granitu, którzy rywalizowali w ramach VI i II ligi oraz wzięli udział w turniejach mistrzowskich.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Wtorek
29 Lipca 2014
Imieniny obchodzą
Beatrycze, Beatrice, Beatryks,
Cierpisław, Faustyn, Konstantyn,
Lucylla, Maria, Marta, Olaf, Serafina,
Urban

Do końca roku zostało 156 dni.

Sonda

Moim zdaniem najpopularniejszym dzielnicowym jest:

Sierż. szt. Anna Adamowicz - 25.9%
Sierż. szt. Małgorzata Malinowska - 4.8%
St. sierż. Marek Szłapa - 37%
St. asp. Leszek Kos - 6.5%
St. sierż. Marek Malinowski - 19.6%
Sierż. szt. Piotr Onyszkiewicz - 2.8%
Sierż. sztab. Łukasz Hołubowicz - 3.5%

Suma: 939

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

W nowym numerze:

nr 28 (719) 23 lipca 2014r.

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone