Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięProblem z dostawami węgla…
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 24 października 2014 10:50

W ciągu ostatnich trzech miesięcy właściciel składu opału w Wiązowie, Łukasz Adamczyk, odsiał z węgla ok. 70 ton miału(POWIAT) Rozpoczął się sezon grzewczy. Choć ceny znacząco nie różnią się od tych w ubiegłych latach, to w ciągu najbliższych miesięcy można spodziewać się drobnych podwyżek. Składy opału borykają się z innymi problemami. Rozpoczęła się jesień, a z nią sezon grzewczy. Większość z nas domy czy mieszkania ogrzewa węglem. Klienci już odwiedzają składy opałów. Ceny, w porównaniu do lat ubiegłych, nie zmieniły się znacząco. Obecnie za najpopularniejszy węgiel (orzech) trzeba wydać od 700 do 800 zł za tonę. Taniej opał można kupić wiosną, ale niewiele osób na to się decyduje.

Więcej…
 
Piąta edycja potrzebnej akcji
Wpisany przez Jacek Sobko   
piątek, 24 października 2014 10:49

Wójt Waldemar Grochowski odebrał wyróżnienie za udział w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” i wpisał się do księgi honorowej. Foto: UG Borów(BORÓW) Są lekcje, które odbywają się w szkole, na boisku lub sali gimnastycznej. Te zajęcia różnią się od wszystkich innych. Po pierwsze trzeba wyjechać za granicę.

Więcej…
 
Szczurów nie ma, ale porządek trzeba było zrobić
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 23 października 2014 14:00

Naczelnik Mirosław Stępień poinformował nas o działaniach podjętych przez magistrat w sprawie szczurów(STRZELIN) Gryzonie to jedne z najmniej lubianych zwierząt. Dlatego każdy sygnał o pojawieniu się ich w mieście trzeba zweryfikować. Tak się stało właśnie w tym przypadku.

Więcej…
 
Taczka tłucznia nie wystarczy
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 23 października 2014 12:00

Projekt uwzględnia bezpieczeństwo i wygodę rodziców, uczniów i nauczycieli uważa Jan Maćkała(STRZELIN) Są problemy, które pojawiają się od lat i nic. Wszyscy wiedzą, wszyscy cierpią i nic się nie da zrobić. Czy na pewno? Jednym z takich problemów jest parking przy strzelińskiej „piątce”, na ul. Brzegowej. Regularnie, zwłaszcza na początku roku szkolnego, dzwonią do naszej redakcji rodzice uczniów SP nr 5 z pytaniem - Kiedy wreszcie, w cywilizowany sposób, będzie można, odwieźć dziecko do szkoły, nie narażając ani jego, ani siebie, ani innych dzieci na niebezpieczeństwo?

Więcej…
 
Kontrakty w szpitalu większe o 1,5 mln zł?
Wpisany przez MaCh   
czwartek, 23 października 2014 10:00

(STRZELIN) Pomoc gminie w pozyskiwaniu inwestorów, przekazanie pieniędzy na niepełnosprawnych, a także apel do województwa o pomoc dla szpitala to tematy najważniejszych uchwał podjętych na ostatniej sesji Rady Powiatu Strzelińskiego.

Więcej…
 
Otwarcie remizy i zawody strażackie
Wpisany przez LP   
czwartek, 23 października 2014 08:00

Po przecięciu symbolicznej wstęgi i poświęceniu obiektu zaproszeni goście zwiedzili remizę i wzięli udział w poczęstunku(NOWOLESIE) Dwa ważne wydarzenia odbyły się niedawno w Nowolesiu. Zorganizowano oficjalne otwarcie rozbudowanej remizy strażackiej, a dzień później IV Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Więcej…
 
Uwaga! Zamknięta droga w kierunku Ziębic
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 22 października 2014 15:17

Rozpoczął się remont mostu w Kazanowie. Podczas prac droga będzie zamknięta(KAZANÓW/GMINA STRZELIN) Mieszkańcy i kierowcy poruszający się drogą w kierunku Ziębic w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Właśnie rozpoczął się remont mostu w Kazanowie. Jezdnia zwężona była od ponad roku. Często dochodziło tam do wypadków. W czasie remontu droga będzie zamknięta. Sprawdź jak najlepiej dojechać do Ziębic…

Więcej…
 
Bank BGŻ częstuje owocami pracy swoich klientów
Wpisany przez TS   
środa, 22 października 2014 15:05

Przez cały październik wszystkie osoby odwiedzające oddziały Banku BGŻ będą mogły poczęstować się jabłkami pochodzącymi z upraw należących do klientów Banku. - Solidaryzując się z naszymi klientami objętymi rosyjskim embargo, ogłaszamy nadchodzące tygodnie czasem promocji polskich jabłek - mówi Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro.

Więcej…
 
Przełamuje stereotypy o wiejskiej kobiecie
Wpisany przez MJ   
środa, 22 października 2014 15:00

Anna Choina po metamorfozie w programie Fabryka Kobiecości(JUTRZYNA) Zakończenie pracy zawodowej, jako pewnego etapu w życiu człowieka, to dla wielu czas zmian i zwolnienia tempa życia. Jednak nie dla wszystkich. Anna Choina  jest dowodem na to, że również na emeryturze można być aktywnym w społeczeństwie lokalnym i nie tylko. Niezwykle sympatyczna i żywiołowa mieszkanka Jutrzyny chętnie opowiada nie tylko o sobie, ale także o działalnościach prowadzonego przez siebie Koła Gospodyń Wiejskich. Anna Choina to bez wątpienia kobieta czynu. O jej osiągnięciach można by napisać książkę, ale i tak nie wiadomo, czy powiedziałoby się wszystko. Działa aktywnie od wczesnej młodości, lubi kontakt z ludźmi, chętnie zapraszana jest na spotkania i konferencje w całej Polsce.

Więcej…
 
Talenty kabaretowe w Strzelinie
Wpisany przez Anna Sacała   
środa, 22 października 2014 13:07

(STRZELIN) Młodzież z całego Dolnego Śląska zebrała się, aby pokazać swoje umiejętności kabaretowe. Prezentowali je między innymi uczestnicy z Bielawy, Żmigrodu, Brzegu Dolnego, Dzierżoniowa, Strzelina i po raz pierwszy z Kluczborka. A jak spisali się reprezentanci Strzelina?

Więcej…
 
Wprowadzą ruch jednokierunkowy koło cmentarza?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 22 października 2014 11:07

Helena Zarzycka, radna powiatowa zwróciła się do Powiatowego Zarządu Dróg o zmianę organizacji ruchu przy cmentarzu w Siemisławicach w święto Wszystkich Świętych(PRZEWORNO) Do Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie trafił wniosek o zmianę organizacji ruchu przy cmentarzu w Siemisławicach. Dotyczy on wprowadzenia przejazdu jednokierunkowego w dniu Wszystkich Świętych. Czy pomysł zostanie zrealizowany i jak miałby wyglądać ruch w tym miejscu?

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 328

Zobacz "Sport w Słowie"

Wypowiedź Michała Masłowskiego dla Polsatu

A oto wypowiedź Michała Masłowskiego dla Polsatu. Strzelinianin wyleciał z kadrą narodową do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Reprezentacja Polski zmierzy się tam towarzysko z Norwegią (18 stycznia) i Mołdawią (20 stycznia). Trzymamy kciuki za dobry występ Michała.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Sobota
25 Października 2014
Imieniny obchodzą
Bonifacy, Bończa, Chryzant, Daria,
Inga, Kryspin, Maur, Sambor, Taras,
Teodozjusz, Wilhelmina

Do końca roku zostało 68 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone