Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Zaloguj sięUrzędnicy w ogniu pytań
Wpisany przez EE   
czwartek, 18 grudnia 2014 14:00

Członkowie komisji szczegółowo omówili projekt budżetu gminy na przyszły rok(STRZELIN) W strzelińskim magistracie odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Radni debatowali na temat określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych. Analizowali także projekt budżetu na 2015 rok.

Więcej…
 
PiS zrezygnował z protestu wyborczego
Wpisany przez JPB   
czwartek, 18 grudnia 2014 12:00

Pełnomocnik PiS Damian Długosz(POWIAT) Pełnomocnik PiS Damian Długosz udzielił nam informacji, iż pomimo wystąpienia kilku nieprawidłowości i naruszeń regulaminu podczas ostatnich wyborów samorządowych (pisaliśmy o nich w 736 numerze Słowa Regionu,m.in. męża zaufania po chwilowym zasłabnięciu i opuszczeniu lokalu wyborczego nie wpuszczono z powrotem przez godzinę), po konsultacjach oraz analizie przeprowadzonej na wyższych szczeblach partii uznano je za mniej znaczące i zrezygnowano z wystosowania oficjalnego protestu wyborczego.

Więcej…
 
Więcej obowiązków, mniej wolnego czasu
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 18 grudnia 2014 10:00

 Mariusz Majewski(POWIAT) Znamy już nazwiska wszystkich burmistrzów i wójtów wybranych w listopadowych wyborach. Jeżeli chodzi o radę powiatu, to wiemy jedynie, kto został radnym i kogo wybrano na przewodniczącego.

Wybory za nami, ale nie wszystkie decyzje już zapadły. Nie wiemy np. kto będzie starostą przez najbliższe cztery lata, kto wejdzie do zarządu powiatu, która z opcji politycznych, obecnych w radzie powiatu, weźmie na siebie odpowiedzialność za naszą lokalną społeczność. Na pierwszej sesji rady powiatu wybrano jednak przewodniczącego. Został nim Mariusz Majewski, którego poprosiliśmy o wywiad.

Więcej…
 
„Trzeba się pogodzić z werdyktem wyborców...”
Wpisany przez JBP   
czwartek, 18 grudnia 2014 08:00

Jan Andryszczak(STRZELIN) Po uzyskaniu informacji od Jana Andryszczaka, – pełnomocnika KW Forum Samorządowe, odnośnie brakujących list w/w komitetu na kartach do głosowania oraz podjętych przez klub kroków, postanowiliśmy sprawdzić jak się sprawy mają.

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej oficjalnie odpowiedział na pytanie, jakie kroki zostały podjęte po piśmie oraz telefonie Jana Andryszczaka: ”Do urn trafiły pojedyncze błędnie wydrukowane karty do głosowania do Rady Powiatu Strzelińskiego, które nie mogły zaważyć na wynikach wyborów”. Pełnomocnik KW Forum Samorządowe przyznaje: - Z naszego nieoficjalnego rozpoznania wynika, że rzeczywiście ilość takich książeczek była niewielka i w przypadku KW FORUM nie wpłynęła na wynik wyborów. Muszę przyznać, że po mojej interwencji w trakcie wyborów, ok. godz. 10.30, przewodniczący Miejskiej Komisji telefonicznie i pisemnie powiadomił wszystkie obwodowe komisje aby zwrócono szczególną uwagę na karty do głosowania trakcie ich wydawania.

Więcej…
 
Żadnej rzeczy w swoim życiu nie żałuję...
Wpisany przez Justyna Pijanka-Borowicz   
środa, 17 grudnia 2014 14:07

Aleksander Bek(PRZEWORNO) Aleksander Bek piastował funkcję wójta gminy Przeworno przez 18 lat. W ostatnich wyborach już nie kandydował. Dziś podsumowuje swoją pracę na tym stanowisku.

Więcej…
 
Pogorzelcy dostali już mieszkania
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 17 grudnia 2014 12:07

Pogorzelcy, którzy stracili dach nad głową w pożarze pod koniec października, otrzymali już mieszkania socjalne(PRZEWORNO) Pogorzelcy z Przeworna dostali już mieszkania socjalne. Gmina wydała na ich przystosowanie ok. 50 tys. zł. Część rodzin potrzebuje jeszcze rzeczy do wyposażenia mieszkań. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nadal prowadzi zbiórkę. W najbliższych dniach przekaże także pieniądze.

Więcej…
 
Więźnia zabrał śmigłowiec
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 17 grudnia 2014 11:07

Więzień, który zasłabł w celi trafił do wrocławskiego szpitala(STRZELIN) W środę, 3 grudnia, w godzinach porannych zasłabł jeden z więźniów Zakładu Karnego w Strzelinie. Akcję reanimacyjną podjęli funkcjonariusze służby więziennej. Powiadomiono także pogotowie ratunkowe. Po chwili ratownicy byli już na miejscu i przejęli akcję reanimacyjną.

Więcej…
 
Zamierzają przebudować ulicę Energetyków
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 17 grudnia 2014 09:07

Magistrat zamierza przebudować ul. Energetyków w Strzelinie(STRZELIN) Płyty betonowe na ul. Energetyków w Strzelinie są zmorą kierowców. Nierówna nawierzchnia, koleiny i miejscami wystające pręty sprawiają, że jazda tamtędy to udręka. Może się to zmienić. Gmina stara się o dofinansowanie na przebudowę ulicy.

Więcej…
 
Nastroje sklepikarzy nie są wesołe
Wpisany przez Anna Chamuczyńska   
środa, 17 grudnia 2014 07:07

Wiązowscy sklepikarze twierdzą, że konkurencja, jaką stworzył PoloMarket znacznie pomniejszyła ich obroty(WIĄZÓW) 1 stycznia z rynku w Wiązowie zniknie kolejny sklep. Właściciel nie jest rozmowny. Mówi tylko, że obecnie obrót jest o połowę niższy, niż przed pojawieniem się dużego konkurenta w okolicy.

Więcej…
 
Czołówka na Wojska Polskiego
Wpisany przez IW   
wtorek, 16 grudnia 2014 15:57

(STRZELIN) Dziś (16 grudnia) kilka minut po godz. 15.00 na głównej drodze wylotowej ze Strzelina w kierunku Wiązow, na wysokości osiedla, doszło do groźnego wypadku. Bus zjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadący z naprzeciwka autobus. Doszło do zderzenia czołowego.

Więcej…
 
Z ortografią za pan brat
Wpisany przez Eliza Engel   
wtorek, 16 grudnia 2014 14:07

Michał Sobociński w konkursie zajął drugie miejsce(POWIAT) Język polski należy do najtrudniejszych języków na świecie. Jest bardzo złożony, zarówno pod względem fonetycznym, składniowym, jak i ortograficznym czy interpunkcyjnym. Sprawia kłopoty nie tylko obcokrajowcom, ale także tym, którzy używają go, jako języka ojczystego.

Na pewno nie mają z nim problemów gimnazjaliści z powiatu strzelińskiego. To, jak dobrze znają język polski mogli udowodnić podczas kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 343

Zobacz "Sport w Słowie"

Zwycięski sparing Granitu

Tenisiści Granitu Strzelin i AKS Strzegom po zakończonym sparingu(STRZELIN) W okresie ferii strzelińscy tenisiści wykorzystują czas na szlifowanie formy i rozgrywają mecze sparingowe.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Czwartek
18 Grudnia 2014
Imieniny obchodzą
Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir

Do końca roku zostało 14 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Autoreklama