Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięUwaga! Zamknięta droga w kierunku Ziębic
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 22 października 2014 15:17

Rozpoczął się remont mostu w Kazanowie. Podczas prac droga będzie zamknięta(KAZANÓW/GMINA STRZELIN) Mieszkańcy i kierowcy poruszający się drogą w kierunku Ziębic w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Właśnie rozpoczął się remont mostu w Kazanowie. Jezdnia zwężona była od ponad roku. Często dochodziło tam do wypadków. W czasie remontu droga będzie zamknięta. Sprawdź jak najlepiej dojechać do Ziębic…

Więcej…
 
Bank BGŻ częstuje owocami pracy swoich klientów
Wpisany przez TS   
środa, 22 października 2014 15:05

Przez cały październik wszystkie osoby odwiedzające oddziały Banku BGŻ będą mogły poczęstować się jabłkami pochodzącymi z upraw należących do klientów Banku. - Solidaryzując się z naszymi klientami objętymi rosyjskim embargo, ogłaszamy nadchodzące tygodnie czasem promocji polskich jabłek - mówi Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro.

Więcej…
 
Przełamuje stereotypy o wiejskiej kobiecie
Wpisany przez MJ   
środa, 22 października 2014 15:00

Anna Choina po metamorfozie w programie Fabryka Kobiecości(JUTRZYNA) Zakończenie pracy zawodowej, jako pewnego etapu w życiu człowieka, to dla wielu czas zmian i zwolnienia tempa życia. Jednak nie dla wszystkich. Anna Choina  jest dowodem na to, że również na emeryturze można być aktywnym w społeczeństwie lokalnym i nie tylko. Niezwykle sympatyczna i żywiołowa mieszkanka Jutrzyny chętnie opowiada nie tylko o sobie, ale także o działalnościach prowadzonego przez siebie Koła Gospodyń Wiejskich. Anna Choina to bez wątpienia kobieta czynu. O jej osiągnięciach można by napisać książkę, ale i tak nie wiadomo, czy powiedziałoby się wszystko. Działa aktywnie od wczesnej młodości, lubi kontakt z ludźmi, chętnie zapraszana jest na spotkania i konferencje w całej Polsce.

Więcej…
 
Talenty kabaretowe w Strzelinie
Wpisany przez Anna Sacała   
środa, 22 października 2014 13:07

(STRZELIN) Młodzież z całego Dolnego Śląska zebrała się, aby pokazać swoje umiejętności kabaretowe. Prezentowali je między innymi uczestnicy z Bielawy, Żmigrodu, Brzegu Dolnego, Dzierżoniowa, Strzelina i po raz pierwszy z Kluczborka. A jak spisali się reprezentanci Strzelina?

Więcej…
 
Wprowadzą ruch jednokierunkowy koło cmentarza?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 22 października 2014 11:07

Helena Zarzycka, radna powiatowa zwróciła się do Powiatowego Zarządu Dróg o zmianę organizacji ruchu przy cmentarzu w Siemisławicach w święto Wszystkich Świętych(PRZEWORNO) Do Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie trafił wniosek o zmianę organizacji ruchu przy cmentarzu w Siemisławicach. Dotyczy on wprowadzenia przejazdu jednokierunkowego w dniu Wszystkich Świętych. Czy pomysł zostanie zrealizowany i jak miałby wyglądać ruch w tym miejscu?

Więcej…
 
Dla niektórych rodzin to ostatnia deska ratunku
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 22 października 2014 09:07

W Strzelinie od blisko trzech lat działa firma, która świadczy bezpłatną długoterminową domową opiekę pielęgniarską (na zdjęciu Irena Bohdanowicz, przedstawiciel firmy)(STRZELIN/POWIAT) Osoby przewlekłe chore po wyjściu ze szpital często wymagają dalszej opieki. Nie wszystkie rodziny są na to gotowe. Zrozpaczeni bliscy nie wiedzą, w jaki sposób zajmować się chorym. W Strzelinie działa spółka, która świadczy bezpłatną długoterminową opiekę domową. Pod swoją opieką ma ponad 20 pacjentów, ale potrzeby są zdecydowanie większe. W Strzelinie od blisko trzech lat działa spółka Services & Care Medical, która zajmuje się bezpłatną długoterminową domową opieką pielęgniarską.

Więcej…
 
Ponad 200 drzew do usunięcia
Wpisany przez opr. JO   
środa, 22 października 2014 07:07

Podczas szkolenia prześwietlano pnie drzew przy pomocy specjalistycznego sprzętu(STRZELIN) Blisko 50 urzędników wzięło udział w szkoleniu z zakresu oceny stanu i pielęgnacji drzew oraz podejmowania decyzji o wycince. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. w jaki sposób wykonać podstawową diagnostykę drzew. Mieli także ćwiczenia w terenie.

Szkolenie „Drzewa w otwartym krajobrazie – instrukcja obsługi” odbyło się w środę i czwartek (8 i 9 października) w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Było jednym z elementów realizowanego na terenie gminy ogólnopolskiego programu „Drogi dla Natury”, zainicjowanego przez wrocławską Fundację EkoRozwoju (FER).

Więcej…
 
Żołnierskie spotkanie w Przewornie
Wpisany przez WOC   
wtorek, 21 października 2014 14:00

Podczas spotkania ks. dr hab. Tomasz Błaszczyk podpisywał emerytowanym żołnierzom swoje książki (PRZEWORNO) To już drugie takie spotkanie. Tym razem na zaproszenie odpowiedziało więcej emerytowanych żołnierzy. Do Przeworna przyjechało ponad 50-ciu wojskowych.

Więcej…
 
Nie ten, którego się spodziewali
Wpisany przez Wojciech Cerkowniak   
wtorek, 21 października 2014 12:07

Damian Długosz, pełnomocnik PiS w okręgu nr 2, obejmującego gminę Borów i Kondratowice(KONDRATOWICE/BORÓW) Lokalne struktury PiS stworzyły listę kandydatów do Rady Powiatu Strzelińskiego w okręgu nr 2, obejmującego gminę Kondratowice i Borów oraz listę do Rady Gminy Kondratowice. Na pierwszej znajduje się 6 osób, na drugiej 11. Poza tym wystawili kandydata na wójta gminy Kondratowice. Pełnomocnikiem komitetu wyborczego został Damian Długosz. Mianował go na tę funkcję 3 października Krzysztof Sobolewski, warszawski pełnomocnik PiS.
Z Damianem Długoszem, na temat kandydatury na wójta gminy Kondratowice Tomasza Adama, rozmawia Wojciech Cerkowniak.

Więcej…
 
By pomagać innym
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 października 2014 10:07

(WIĄZÓW) Przed wiązowskim ratuszem, koło lwa, przedszkolaki oraz młodzież ze szkół z terenu gminy Wiązów, zasadziły żonkile. Na akcję przybyła Wanda Łużna ze Stowarzyszenia Hospicjum Domowego - Nadzieja ze Strzelina.

Więcej…
 
Laury dla wiązowskich kolarzy
Wpisany przez Andrzej Kaczmarek   
wtorek, 21 października 2014 08:00

Wiązowscy kolarze, ich najbliżsi oraz przedstawiciele władz gminy i klubu na mecie ostatniego w tym roku Maratonu (WIĄZÓW/ŚWIERADÓW) Niedawno z Wiązowa wyjechała spora, bo aż 7-osobowa grupa kolarzy wraz z kibicami, na ostatni w tym roku Bike Maraton. W wynajętym przez Urząd Miasta i Gminy autobusie podróżowali rodzice, a także burmistrz Jerzy Krochmalny i zarząd Świtezi Wiązów. Podczas dojazdu na miejsce mocna mgła z każdą minutą ustępowała promieniom słońca. Pogoda zapowiadała się idealna do rozegrania zawodów.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 327

Zobacz "Sport w Słowie"

Udany wyjazd młodych piłkarzy

Kolejka wąskotorowa była super(BORÓW) Jeszcze w ubiegłym roku odbyły się II Mistrzostwa Aglomeracji Wrocławskiej w Piłce Nożnej. Borowsy piłkarze wypadli bardzo dobrze w rywalizacji z rówieśnikami i w nagrodę pojechali na zgrupowanie.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Czwartek
23 Października 2014
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 365 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone