Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięBędzie batalia sądowa z wykonawcą kina
Wpisany przez MK   
środa, 23 lipca 2014 14:00

Budowa zaplecza SOK nadal nie jest ukończona(STRZELIN) Projekt rozbudowy zaplecza Strzelińskiego Ośrodka kultury zaczął się w 2011 roku. Przez blisko trzy lata nie udało się go ukończyć, co bardzo niepokoiło i wciąż niepokoi mieszkańców Strzelina. Wszystko przez problemy z wykonawcą, który znalazł na skraju bankructwa i nie jest w stanie dokończyć budowy kina. Burmistrz Dorota Pawnuk zapewnia jednak, że sprawa kłopotliwej budowy przy ul. Mickiewicza została rozwiązana.

Więcej…
 
Nie przegrali z supermarketami
Wpisany przez MK   
środa, 23 lipca 2014 11:17

Danuta Ruppel od 24 lat prowadzi sklep obuwniczy(STRZELIN) W poprzednim numerze „Słowa” pisaliśmy o nierównej walce strzelińskich przedsiębiorców z dużymi centrami handlowymi i supermarketami. Jak się okazuje, nie wszyscy skazani są na porażkę. Dotarliśmy do lokalnych sprzedawców, których sklepy utrzymują się grubo ponad 20 lat i, choć jest ciężko, nadal przynoszą im stały dochód. Jaka jest recepta na udany biznes i czy w ogóle można radzić sobie z konkurencją supermarketów? Jak mówią, nie do końca, ale...

Więcej…
 
Czy dokończą schody na Gromnik?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 23 lipca 2014 08:07

W ramach partnerskiego projektu „Naturowe trasy pieszo-rowerowe. Natura łączy samorządy” odtworzono schody na Gromnik. Firma wykonała 225 m podejścia(GMINA PRZEWORNO) Gmina Przeworno, w ramach partnerskiego projektu „Naturowe trasy pieszo-rowerowe. Natura łączy samorządy”, odtworzyła schody prowadzące na Gromnik. – Udało się przekonać współpartnerów do zapisania tego zadania do projektu – mówi wójt Przeworna Aleksander Bek. Firma wyłoniona w przetargu wykonała 225 m podejścia. Schody znajdują się po południowo-zachodniej stronie Gromnika (niedaleko parkingu przy szosie prowadzącej z Przeworna do Dobroszowa). – Składając wniosek nie wiedzieliśmy, ile to zadanie będzie kosztowało. Odbudowa schodów obejmowała więc jedynie fragment trasy o zdecydowanym przewyższeniu – tłumaczy Bek.

Więcej…
 
Jest (w końcu) kierownik przychodni w Strzelinie!
Wpisany przez HB   
wtorek, 22 lipca 2014 08:07

Teresa Skwarzyńska, dyrektor PZLA w Strzelinie(STRZELIN) Po kilku nieudanych podejściach komisja konkursowa wyłoniła nowego kierownika Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego. Do konkursowych rozmów przystąpiło trzech kandydatów: dr Teresa Skwarzyńska, dr Zbigniew Dawid i Jan Andryszczak. Komisja jednogłośnie wybrała dr Skwarzyńską, która będzie pełnić tę funkcję przez 6 lat. Niedługo odbędzie się spotkanie z załogą, na którym poruszone zostaną m.in.: sprawy lepszego funkcjonowania i promocji przychodni.

Więcej…
 
Przez Strzelin przeszła nawałnica
Wpisany przez WOC   
poniedziałek, 21 lipca 2014 19:42

(STRZELIN) Dziś, 21 lipca, przed godz. 17.00 przez Strzelin i pobliskie wioski przeszła nawałnica. Padał bardzo mocno deszcz,  wystąpiło wiele lokalnych podtopień. Zalane zostały garaże, piwnice, ogródki itp.. Strażacy otrzymali ponad 100 zgłoszeń. Strzelińską jednostkę wspierali druhowie ochotnicy z okolicznych gmin.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu "Słowa Regionu".

Więcej…
 
Na co idą zebrane środki?
Wpisany przez HB   
poniedziałek, 21 lipca 2014 09:07

W kwietniu w powiecie strzelińskim odbył się finał Pól Nadziei, który Stowarzyszenie Hospicjum Domowe Nadzieja organizowało już po raz czwarty(POWIAT) Stowarzyszenie Hospicjum Domowe Nadzieja w Strzelinie oficjalnie działa od trzech lat. Pomaga pacjentom hospicyjnym i przewlekle chorym, wymagającym pomocy medycznej w warunkach domowych. Pierwsze Pola Nadziei zorganizowało w 2011 r. Teraz podsumowuje już  czwartą akcję.

Więcej…
 
Bardzo duży nacisk na zatrudnienie
Wpisany przez Jakub Olejnik   
sobota, 19 lipca 2014 21:50

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wprowadza nowe podejście do bezrobotnych (zdj. archiwum)(POWIAT) Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wprowadziła sporo zmian w funkcjonowaniu powiatowych urzędów pracy. Teraz każdy bezrobotny będzie miał indywidualny plan działania określony przez doradcę. Zmiana dotyczy także form pomocy…

Więcej…
 
Wiele osób straci pracę
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 18 lipca 2014 14:00

 W firmie zatrudnionych było ponad 100 osób. Kilkanaście dni temu około 40 pracowników otrzymało wypowiedzenia umów(WIĄZÓW) W wiązowskiej firmie „JUMPE” pracę straci około 40 osób. Część załogi otrzymała wypowiedzenia. Wszystko, jak twierdzi prezes, przez spadek liczby zamówień i niewywiązywanie się kontrahentów z płatności. Wśród zwolnionych są także osoby niepełnosprawne…

Więcej…
 
Świerczewski w Kondratowicach
Wpisany przez HB   
piątek, 18 lipca 2014 13:00

Wójt Kondratowic Wojciech Bochnak i były znakomity piłkarz Piotr Świerczewski rozmawiali m.in. o trwających mistrzostwach świata w piłce nożnej. Foto: D. Butyński(KONDRATOWICE) Kilka dni temu w Kondratowicach gościł znany były piłkarz, a obecnie trener, Piotr Świerczewski. Na kondratowickim stadionie poprowadził zajęcia sportowe i mecz, które odbywały się w ramach imprezy integracyjnej firmy rolno-spożywczej.

Więcej…
 
Trwa konkurs na najpiękniejszy ogród, balkon i skwer
Wpisany przez HB   
piątek, 18 lipca 2014 12:00

W konkursie wybiorą najpiękniejsze zielone zakątki miasta i gminy Strzelin(GMINA STRZELIN) Już po raz trzeci odbywa się konkurs pn.„Gmina Strzelin w kwiatach i zieleni”. Jeszcze do 20 sierpnia można zgłaszać swoje zielone zakątki do konkursu. Kto może w nim i co będzie oceniane? Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami pięknego ogrodu, to koniecznie powinniście się zgłosić do konkursu „Gmina Strzelin w kwiatach i zieleni”.

Więcej…
 
Drogowcy marnują pieniądze...
Wpisany przez HB   
piątek, 18 lipca 2014 10:07

Obrady bardzo sprawnie prowadziła przewodnicząca rady Grażyna Kosińska (po prawej). Obok siedzą wiceprzewodniczący Ewa Darecka i Krzysztof Chaberski(BORÓW) Bardzo sprawnie przebiegała ostatnia sesja Rady Gminy Borów. Oprócz zmian w budżecie, przyjęto też uchwałę, która rodzi spore skutki dla kościoła w Borku Strzelińskim.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 305

Zobacz "Sport w Słowie"

Kuriata hat-trick, Czarni remisują z Orłem

Duet Wachowski Lisowski strzela nadal(POWIAT) Minął kolejny tydzień przygotowań do piłkarskiej wiosny. Nasze zespoły po raz kolejny rozegrały mecze towarzyskie. Najgroźniejszego rywala mieli Czarni Kondratowice, którzy zmierzyli się z IV ligowym Orłem Ząbkowice. Spotkanie zakończyło się remisem, a kondratowiczanie stracili bramkę w ostatniej minucie. Oto relacje z sobotnio-niedzielnych rywalizacji

Orzeł Ząbkowice – Czarni Kondratowice 2-2 (1-0)

Bramki: Wachowski, Lisowski (Czarni)
Po raz drugi na boisko wybiegli piłkarze Czarnych Kondratowice. Podopieczni Daniela Kożuchowskiego w ubiegłą sobotę spotkali się w Ząbkowicach Śląskich z czwartoligowym Orłem. Lider klasy A wystąpił w tym meczu w ustawieniu: Pełka, Gaj, Wójcikiewicz, Skalski, Żyłka, Kwiatkowski, Dylewski, Świeżowski, Kożuchowski, Wachowski, Lisowski.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Czwartek
24 Lipca 2014
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda,
Olga, Wojciecha

Do końca roku zostało 161 dni.

Sonda

Moim zdaniem najpopularniejszym dzielnicowym jest:

Sierż. szt. Anna Adamowicz - 25.9%
Sierż. szt. Małgorzata Malinowska - 4.8%
St. sierż. Marek Szłapa - 37%
St. asp. Leszek Kos - 6.5%
St. sierż. Marek Malinowski - 19.6%
Sierż. szt. Piotr Onyszkiewicz - 2.8%
Sierż. sztab. Łukasz Hołubowicz - 3.5%

Suma: 939

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

W nowym numerze:

nr 28 (719) 23 lipca 2014r.

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone