Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięWściekłe króliki atakują?
Wpisany przez Jacek Sobko   
niedziela, 23 listopada 2014 17:43

Obradom,  jak zwykle, przysłuchiwali się sołtysi(BORÓW) Z okazji ostatniej sesji radni przyjmowali, a także składali sobie, podziękowania za cztery lata wspólnej pracy. Później była symboliczna filiżanka kawy i ciastko. Zanim jednak oficjalnie zamknięto ostatnią sesję, radni wysłuchali wystąpienia Mieczysława Krawczyszyna oraz Zbigniewa Szarka.

Więcej…
 
Porzucony samochód...
Wpisany przez JBP   
niedziela, 23 listopada 2014 17:42

Samochód zdążył już obrosnąć gdzieniegdzie mchem(STRZELIN) Kiełkujące rośliny wokół kół oraz centymetrowa warstwa brudu i kurzu na jednym z aut zaparkowanych na ul. Staszica w Strzelinie. Co musi się stać, by ktoś zareagował? Od co najmniej kilku miesięcy mieszkańcy bloków przy ulicy Staszica w Strzelinie podziwiają z okien oraz balkonów srebrnego opla vectrę, zaparkowanego tuż przy przejściu dla pieszych od strony skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II. Samochód zdążył już obrosnąć brudem, gdzieniegdzie nawet mchem. Rdzewieje oraz obrasta roślinami... I wciąż stoi.

Więcej…
 
Oświata wymaga naprawy
Wpisany przez JPB   
piątek, 21 listopada 2014 14:27

Małgorzta Hałas-Koralewska odbiera nagrodę(POWIAT) Matematyka w szkołach „kuleje”, młodzież ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i z logicznym myśleniem, natomiast nauczyciele wymagają dokształcenia. Były też akcenty bardzo miłe i optymistyczne, jak ten, że po raz pierwszy w historii strzelińska zawodniczka ma bardzo realne szanse na zdobycie olimpijskiego medalu.

Więcej…
 
Wybory to święto narodu...
Wpisany przez WOC   
piątek, 21 listopada 2014 13:30

Wojciech Maciejewski(PRZEWORNO) Jak wyglądały wybory w latach 60., 80., i 90.? Czy ktoś pamięta,czym się różniły od dzisiejszych? Okazuje się, że tak. Swoimi wspomnieniami dzieli się z nami samorządowiec Wojciech Maciejewski, który pracował w Urzędzie Gminy w Przewornie przez 22 lata. Od 2008 roku jest na emeryturze. W latach 60. podczas wyborów,a właściwie głosowania, stwarzany był świąteczny nastrój.

Więcej…
 
Pierwsze wolne wybory w Strzelinie
Wpisany przez Anna Chamuczyńka   
piątek, 21 listopada 2014 12:00

Janusz Czachorowski(STRZELIN) Kiedy spojrzymy na pierwsze wolne wybory przez pryzmat statystyk, to zobaczymy, że w Strzelinie do Rady Miejskiej startowało 82 kandydatów. W tym 27 z Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Zdobyli oni 61% oddanych głosów. Liczby, choć w tym przypadku bardzo ważne, nie zdradzą nam, jakie nastroje i emocje panowały w społeczeństwie w tym czasie. Zapytaliśmy o wspomnienia kandydującego wówczas do rady Janusza Czachorowskiego. - To, co działo się w 1990 r. to była niesamowita rzecz - rozpoczyna swoją opowieść Janusz Czachorowski.

Więcej…
 
Walka z 1700 - kg bykiem
Wpisany przez IW   
piątek, 21 listopada 2014 10:27

Na zakończenie każdy z obecnych otrzymał  zdjęcie „Urusa” wraz z oryginalnym kadrem z filmu. Po lewej Norbert Raba, po prawej Rafał Kubacki, grający w filmie Quo Vadis rolę Ursusa(STRZELIN) W auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie odbyło się spotkanie z Rafałem Kubackim, wybitnym polskim judoką, odtwórcą roli Ursusa w filmie „Quo Vadis” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. I ta właśnie rola, i praca na planie była głównym tematem spotkania. Zebranych przywitał, starosta strzeliński, Norbert Raba, z inicjatywy, którego spotkanie się odbyło. Następnie głos oddał Kubackiemu, który bardzo interesująco opowiadał o najciekawszych scenach, o ich kręceniu oraz śmiesznych sytuacjach, których był świadkiem na planie filmu. Wszystko można było zobaczyć na przygotowanej prezentacji.

Więcej…
 
Chamstwo podnosiło głowę przed wyborami
Wpisany przez Jacek Sobko   
piątek, 21 listopada 2014 09:00

(POWIAT) Demokracja to forma sprawowania władzy, która w Polsce, a w powiecie strzelińskim szczególnie, dopiero raczkuje. Na nic doświadczenia innych narodów, na nic tradycje Konstytucji 3 Maja, która już w XVIII wieku wytyczyła drogi demokracji w Europie. Zapomnieliśmy już, że 25 lat temu runął mur berliński, że „Solidarność” przyniosła wolność i demokrację Europie Środkowej.

Więcej…
 
Wsparcie aktywnej integracji
Wpisany przez Anna Sacała   
piątek, 21 listopada 2014 07:27

Specjalistka do spraw rekrutacji Malwina Nygaza prowadziła wtorkową konferencję(STRZELIN) Konferencja podsumowująca projekt wsparcia integracji, przyciągnęła wiele osób... 4 listopada w Gimnazjum nr 2 w Strzelinie odbyła się konferencja, podsumowująca projekt ‚„Wspieranie integracji na terenach gminy Borów, Przeworno i Strzelin’’. Warto zaznaczyć, że wartośc środków otrzymanych na realizację tego projektu w latach 2008-2014 wynosiła 3 382 617,12 zł. W tym czasie udział w przedsięwzięciu wzięło udział 380 beneficjentów, a wśród nich grupę docelową stanowiły osoby bezrobotne i długotrwale bezrobotne.

Więcej…
 
Stowarzyszenie św. Celestyna „Wzorcową Placówką Służby Zdrowia”
Wpisany przez IW   
czwartek, 20 listopada 2014 14:00

Na zdjęciu prezes Stowarzyszenia św. Celestyna dr nauk med. Krystyna Kobel-Buys (pierwsza z prawej)(MIKOSZÓW/WARSZAWA) Kilka tygodni temu w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w Konkursie im. Prof. Zbigniewa Religi. Medale i wyróżnienia otrzymali „Wyjątkowi Lekarze”, „Wyjątkowi Rehabilitanci” i „Wzorcowe Placówki Służby Zdrowia”.

Więcej…
 
Otwórzmy serca i pomóżmy pogorzelcom
Wpisany przez WOC   
czwartek, 20 listopada 2014 12:00

Nie można tu mówić o remoncie, ale raczej o odbudowie spalonej części budynku wielorodzinnego - twierdzi Kazimierz Nahajło, kierownik ZUK w Przewornie(PRZEWORNO) Problem mieszkaniowy pogorzelców z Przeworna nie jest do końca rozwiązany. Poszkodowani przez żywioł nie mają jeszcze lokali zastępczych od gminy, ale jak już je otrzymają, może pojawić się kolejna trudność - brak wyposażenia.

Więcej…
 
Nowy chodnik na osiedlu…
Wpisany przez Jakub Olejnik   
czwartek, 20 listopada 2014 10:00

Jeszcze w tym miesiącu ma zakończyć się remont chodnika przy ul. Grota Roweckiego w Strzelinie(STRZELIN) Kilkanaście dni temu rozpoczął się remont chodnika przy ul. Grota Roweckiego w Strzelinie (Osiedle Piastowskie). To efekt porozumienia magistratu i Wspólnoty Mieszkaniowej „Siódemka”. Stary chodnik z masy bitumicznej był już w bardzo złym stanie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 336

Zobacz "Sport w Słowie"

Zwycięstwa Strzelinianki i Lidera

Klasa okręgowa juniorów młodszych

Strzelinianka Strzelin – Orzeł Prusice 5-1 (3-1)

Lider Borów – FAT Oława 2-1

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Listopada 2014
Imieniny obchodzą
Dobrosław, Emilia, Emma, Flora,
Franciszek, Gerard, Gerarda, Gerhard,
Jan, Mina, Pęcisław, Protazy

Do końca roku zostało 38 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone