Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięMieszkaniec Brożca, za walkę z instytucją płaci zdrowiem...
Wpisany przez Jakub Olejnik   
czwartek, 31 lipca 2014 08:59

(BROŻEC/WROCŁAW/WARSZAWA) Alfred Włodarski z Brożca przez 10 lat dzierżawił 16 ha ziemi od Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. Po tym okresie agencja stwierdziła, że nie preferuje dalszej dzierżawy, ale rolnik może ziemię kupić za blisko pół miliona złotych. Nie zgodził się on z wyceną i zwrócił się do innego rzeczoznawcy. Ten oszacował, że działka warta jest o blisko 200 tysięcy mniej. Od kilku lat pan Alfred toczy walkę z ANR…

Więcej…
 
Narkotyki, depresja, samobójstwo...
Wpisany przez Damian Serwicki   
czwartek, 31 lipca 2014 08:57

(POWIAT) W ostatnim czasie w mediach coraz więcej mówi się o uzależnieniach. W kilku wydaniach „Słowa Regionu” pisaliśmy o zabójstwach i samobójstwach pod wpływem narkotyków. W tej sytuacji „prochy” przestają być już tylko zagrożeniem dla samego uzależnionego, ale dla każdego z nas. Co ciekawe, problem ten dotyka przede wszystkim młodzież. O uzależnieniach, konsekwencjach, leczeniu i profilaktyce rozmawiamy z Elżbietą Kasprzyszak - dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelinie.

Więcej…
 
Święto policji
Wpisany przez WOC   
środa, 30 lipca 2014 12:09

(POWIAT/WROCŁAW) W piątek, 1 sierpnia, odbędą się w Hali Stulecia we Wrocławiu obchody 95-lecia powołania policji państwowej. Na tej uroczystości nie zabraknie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie i władz Strzelina Wiązowa i powiatu strzelińskiego.

Więcej…
 
50 lat razem
Wpisany przez (HB)   
środa, 30 lipca 2014 08:31

(KONDRATOWICE) Od 50 lat Maria i Edward Kaczorowscy są ze sobą na dobre i złe. Teraz, w podziękowaniu za te wspólne lata w związku małżeńskim, za wychowanie dzieci, Prezydent RP przyznał im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Więcej…
 
Rezerwat przy ul. Wrocławskiej
Wpisany przez (HB)   
środa, 30 lipca 2014 08:30

(STRZELIN) Każdy, kto wjeżdża do Strzelina od strony Wrocławia, odnosi wrażenie, że trafił na łąkę. Pobocza są porośnięte bujną, wysoką trawą, poprzetykaną barwnymi polnymi kwiatami, wśród których wyróżniają się delikatne liliowe ślazy. Dla miłośników przyrody widok wyjątkowy. Niektórzy jednak zastanawiają się, czy Strzelin zamierza przy drogach tworzyć rezerwaty przyrody łąkowej, bo podobne widoki często można spotkać także przy drogach powiatowych

 
Mieszkańcy nie chcą asfaltu
Wpisany przez (HB)   
środa, 30 lipca 2014 08:27

(KONDRATOWICE) Dosłownie kilka tygodni temu zakończyło się przykrywanie rowu przy ul. Długiej w Kondratowicach. Na koniec, zamiast kostki, która pokrywała nawierzchnię tej ulicy, położono asfalt. To zdecydowanie nie spodobało się mieszkańcom wsi, którzy uważają, że ich miejscowość właśnie dzięki nawierzchniom z granitowej kostki ma niepowtarzalny urok.

Więcej…
 
OFE czy ZUS?
Wpisany przez (HB)   
wtorek, 29 lipca 2014 11:38

(POWIAT) Jeszcze tylko przez kilka dni członkowie otwartych funduszy emerytalnych mogą zdecydować, gdzie będzie kierowana część ich składek. Jak i gdzie można to zrobić?

Więcej…
 
Strzelinianin organizatorem wielkiego podróżniczego projektu
Wpisany przez WOC   
wtorek, 29 lipca 2014 11:37

(TBILISI/GRUZJA/STRZELIN) Po prostu przyjdź, zdejmij buty i znajdź miejsce na swój plecak. Jednak powiedzenie: „czuj się jak u siebie w domu” nie do końca tu pasuje. Od przekroczenia progu drzwi to faktycznie jest twój dom. Nie jesteś gościem, tylko gospodarzem. Travel House Tbilisi (ang. Dom Podróżnika w Tbilisi) to miejsce, gdzie każdy podróżnik może za darmo spędzić kilka nocy. Jednym z głównych organizatorów tego przedsięwzięcia jest strzelinianin, Mateusz Chamuczyński.

Więcej…
 
Czym można zmierzyć wielkość człowieka?
Wpisany przez Jacek Sobko   
wtorek, 29 lipca 2014 11:34

(STRZELIN) Każdy, kto urodził się w Strzelinie w ciągu ostatnich 20 lat, zna panią doktor. Po latach spędzonych w szpitalu dr Grażyna Komarow-Wieliżska przechodzi na emeryturę.

Więcej…
 
To będzie praktycznie nowy szpital
Wpisany przez Jacek Sobko   
wtorek, 29 lipca 2014 11:32

(STRZELIN) Trwają prace termomodernizacyjne i remontowe w strzelińskim SCM. Termin zakończenia jest znany, a i postęp robót jest widoczny. Przychodnia i szpital zmieniają się nie do poznania.

Więcej…
 
Strzelinianin uczy ludzi z pierwszych stron gazet
Wpisany przez Mateusz Chamuczyński   
niedziela, 27 lipca 2014 12:27

(STRZELIN/HEL) Jak zapoznać się z osobami pojawiającymi się na pierwszych stronach gazet? Najlepiej zostać nauczycielem kitesurfingu, czyli sportu wodnego polegającego na pływaniu na desce przy pomocy latawca. Nauczycielem tej coraz bardziej popularnej w Polsce dyscypliny jest strzelinianin Rafał Zielonka. Niedawno w internecie pojawiło się jego zdjęcie z celebrytką Natalią Siwiec.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 307

Zobacz "Sport w Słowie"

Sportowa gmina

W konferencji uczestniczył znany judoka Rafał Kubacki. Obok niego przedstawicielka urzędu marszałkowskiego Agnieszka Rauk, która uprawiała akrobatykę sportową(STRZELIN) Jaką bazę sportową ma gmina Strzelin? Jak zdobyć pieniądze na uprawianie ulubionej dyscypliny sportowej? Jak przygotować się do konkursu na dofinansowanie projektu? Tego wszystkiego można się było dowiedzieć na I Konferencji „Sportowa gmina”.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Czwartek
31 Lipca 2014
Imieniny obchodzą
Beatus, Demokryt, Emilian, Ernesta,
Ernestyna, Helena, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Justyn, Ludomir

Do końca roku zostało 154 dni.

Sonda

Moim zdaniem najpopularniejszym dzielnicowym jest:

Sierż. szt. Anna Adamowicz - 25.9%
Sierż. szt. Małgorzata Malinowska - 4.8%
St. sierż. Marek Szłapa - 37%
St. asp. Leszek Kos - 6.5%
St. sierż. Marek Malinowski - 19.6%
Sierż. szt. Piotr Onyszkiewicz - 2.8%
Sierż. sztab. Łukasz Hołubowicz - 3.5%

Suma: 939

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

W nowym numerze:

nr 28 (719) 23 lipca 2014r.

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone