Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięTo, że byłem w PO, uważam za życiowy błąd...
Wpisany przez Wojciech Cerkowniak   
czwartek, 30 października 2014 14:00

Tomasz Adam, kandydat na wójta gminy Kondratowice(GMINA KONDRATOWICE) Z Tomaszem Adamem, kandydatem na wójta gminy Kondratowice, rozmawia Wojciech Cerkowniak.

Dlaczego kandyduje Pan na wójta w Kondratowcach, a nie na burmistrza Strzelina, gdzie przecież Pan mieszka?

- Kandyduję, bo wbrew wszelkim pozorom w tej gminie jest wiele do zrobienia. Od pewnego czasu bardzo uważnie przyglądam się sytuacji tam panującej. Rozmawiam z mieszkańcami, którzy czekają na zmiany. I ja chcę im stworzyć taką możliwość. Zmiany we władzach są tutaj niezbędne, gdyż tylko wtedy społeczność odczuje, jak właściwie powinien funkcjonować samorząd. Każda gmina to suwerenna jednostka samorządu terytorialnego, w której podjęte decyzje w sposób bezpośredni wpływają na życie jej mieszkańców i powinny zaspokajać ich potrzeby.

Więcej…
 
Czy w Strzelinie można studiować?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
czwartek, 30 października 2014 12:00

W tym roku studia rozpoczęły 32 osoby(STRZELIN) Do naszej redakcji zwróciło się kilka osób z pytaniem, czy w Strzelinie nadal działa filia Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. Czytelnicy zauważyli, iż trudno doszukać się informacji o jej działalności. Okazuje się, że…

Więcej…
 
Kończą jedną inwestycje, rusza kolejna
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 30 października 2014 10:00

Włodzimierz Chlebosz (z prawej) i wójt Waldemar Grochowski w borowskiej szkole. Fot. UMWD(GMINA BORÓW) Z reguły bywa tak, że to samorządowcy z powiatu strzelińskiego jeżdżą do Wrocławia. Tym razem było odwrotnie, to Włodzimierz Chlebosz z zarządu Województwa Dolnośląskiego zjechał do Borowa.

Pobyt Włodzimierza Chlebosza w Borowie trwał zaledwie kilka godzin i była to wizyta jak najbardziej robocza. Po wizytacji budowy termomodernizacji, jaka trwa w borowskiej szkole, były kolejne spotkania. Poniżej prezentujemy wywiad, jakiego udzielił nam Włodzimierz Chlebosz.

Więcej…
 
Wybory tuż, tuż, a w PiS zmiany
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 30 października 2014 08:07

Damian Długosz został pełnomocnikiem PiS w gminach Borów i Kondratowice(BORÓW/KONDRATOWICE) Nowym pełnomocnikiem PiS w dwóch gminach powiatu strzelińskiego został Damian Długosz, mieszkaniec Sarb w gminie Przeworno. – Nie jest to dla mnie sytuacja komfortowa, ale traktuję powierzone mi zadania jako wyzwanie. Po nieoczekiwanej i zaskakującej, nie tylko dla mnie, rezygnacji Mariana Grabasa zostałem pełnomocnikiem ds. wyborów samorządowych w gminach Borów i Kondratowice. Moim zadaniem jest sprawne i bezproblemowe przeprowadzenie kandydatów PiS przez zbliżające się wybory. Wszystkie formalności mamy za sobą i kandydaci mogą startować z kampanią wyborczą – poinformował nas nowy pełnomocnik PiS.

Więcej…
 
Lubię zmiany, ale cenię też tradycję
Wpisany przez Monika Jacków   
środa, 29 października 2014 14:00

Krystyna Jędrzejewska, kandydatka na wójta gminy Borów(BORÓW) Rozmowa z Krystyną Jędrzejewską, kandydatką na wójta gminy Borów.

Więcej…
 
Komu przyznać nagrodę Strzelca?
Wpisany przez Jacek Sobko   
środa, 29 października 2014 13:00

Prezes Wacław Prorok ma nadzieję, że już za rok zostanie przyznana kolejna nagroda Strzelca(STRZELIN) Jeszcze rok, dwa i zapomnimy o cennej i potrzebnej inicjatywie Towarzystwa Wzgórz Strzelińskich. A jeszcze niedawno cały Strzelin czekał na kolejnego laureata tego wyróżnienia.

Więcej…
 
Nie lekceważmy ani kataru, ani kaszlu
Wpisany przez Anna Sacała   
środa, 29 października 2014 12:00

Dr Teresa Skwarzyńska(STRZELIN) Co zrobić, żeby nie dopadło nas przeziębienie? A jeżeli już tak się stanie, to jak się leczyć? O odpowiedź na te pytania poprosiliśmy specjalistę.

Jesień to sezon na przeziębienia, katar, kaszel i podwyższona temperatura. Zanim dopadnie nas choroba, zanim pójdziemy do apteki po reklamowane lekarstwo, posłuchajmy rad  dr Teresy Skwarzyńskiej lekarza pediatry, kierownika PZLA w Strzelinie.

 

Jesień sprzyja przeziębieniom, a w słońcu jest ciepło, w cieniu zimno. Łatwo przegrzać organizm, łatwo się przeziębić. Jak skutecznie bronić się przed chorobą, przed katarem i kaszlem?

- Aura rzeczywiście sprzyja przeziębieniom ponieważ zaczęła się już jesień, w związku z czym mamy skoki temperatury, to znaczy wieczory i ranki są chłodniejsze, w południe jest cieplej.

Więcej…
 
Zapłacą 60 tys. zł za odszkodowania
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 29 października 2014 11:00

Koło Łowieckie „Dzik” szacuje, że w tym roku będzie musiało wypłacić ok. 60 tys. zł odszkodowań za straty spowodowane przez dziki na polach(STRZELIN/POWIAT) Rozpoczął się sezon polowań zbiorowych. Myśliwi wyruszyli w teren. Koło Łowieckie „Dzik” ze Strzelina w tym roku ma zaplanowane do odstrzału 200 dzików. Zwierzyna wyrządza sporo szkód na polach. Koło szacuje, że w tym roku będzie musiało wypłacić ok. 70 tys. zł odszkodowań.

Więcej…
 
Uwaga! Zmiana w SCM
Wpisany przez JS   
środa, 29 października 2014 10:00

Monika Szymczyk jest pielęgniarką środowiskowo-rodzinną i obok lekarza będzie pełniła dyżury w ramach pomocy nocno-świątecznej(STRZELIN) Jedną z usług medycznych świadczonych przez Strzelińskie Centrum Medyczne jest tzw. pomoc nocno-świąteczna. W przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia się stanu zdrowia, w godz. 18.00 – 8.00 i w dni wolne od pracy, możemy szukać pomocy w najbliższym punkcie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W przypadku Strzelina jest to POZ prowadzony przez SCM, czyli strzeliński szpital. – Od poniedziałku 6 października pomoc nocno-świąteczna, która do tej pory mieściła się w przyziemiu budynku głównego SCM, została przeniesiona w nowe miejsce. Aby skorzystać z tej formy pomocy medycznej, zapraszamy do budynku POZ (parter przyszpitalnej przychodni – red.), zlokalizowanego obok szpitala, przy parkingu – poinformowała nas Marzena Calów-Król z SCM.

Więcej…
 
Przedszkolaki z Sarb na wycieczce w lesie
Wpisany przez MJ   
środa, 29 października 2014 09:00

Przedszkolaki z Sarb pozują do wspólnego zdjęcia(SARBY) Niedawno przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Sarbach z opiekunami udały się na wycieczkę do lasu. Myśliwi z Koła Łowieckiego ,,Bażant” w Przewornie przygotowali dla nich wiele atrakcji. Dzieci mogły zobaczyć paśnik, czyli miejsce do którego leśne zwierzęta przychodzą po pożywienie. Miały okazję także je dokarmiać.

Więcej…
 
Powstanie Warszawskie, to już 70 lat
Wpisany przez JS   
środa, 29 października 2014 08:00

Uczestnicy i organizatorzy konkursu na pamiątkowym zdjęciu(STRZELIN/BRZEG) Patronem Gimnazjum nr 2 w Strzelinie jest Żołnierz Polski, a to zobowiązuje. Szczególnie w rocznice ważnych dla nas bitew. Taką właśnie było Powstanie Warszawskie i dlatego przygotowano z tej okazji konkurs.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 330

Zobacz "Sport w Słowie"

Zdobył I miejsce

Jarosław Ziewiec w wyścigach motocykli zdobył I miejsce(Czechy  - Dvor Kralowe) Niedawno mieszkaniec naszego miasta Jarosław Ziewiec w wyścigach motocykli, produkowanych do 1978 roku i pojemności do 500cm3, zdobył pierwsze miejsce. Gratulujemy!

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Piątek
31 Października 2014
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, Antoni, Antonina,
August, Augusta, Godzimir, Godzisz,
Lucylla, Łukasz, Saturnin, Saturnina,
Urban, Wolfgang

Do końca roku zostało 62 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 219 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone