Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięBezpieczeństwo w czasie zadumy nad grobami
Wpisany przez KPP Strzelin   
sobota, 01 listopada 2014 00:03

(POWIAT) “Święto Zmarłych” oraz “Dzień Zaduszny” to czas, w którym wiele osób odwiedza groby swoich bliskich i znajomych. Niestety, wzmożony ruch oraz pośpiech sprzyjają kradzieżom różnych przedmiotów, zarówno w obrębie cmentarzy, jak i poza nimi.

Więcej…
 
Europoseł Czarnecki w Księżycach
Wpisany przez MJ   
piątek, 31 października 2014 14:00

Ryszard Czarnecki mówił o kondycji Polski na tle państw europejskich(KSIĘŻYCE) W ostatnim czasie gminę Wiązów odwiedzają znane osobistości związane z polityką na najwyższym szczeblu. Niedawno był to Adam Hoffman z PiS, który gościł w Wiązowie, a w miniony piątek Księżyce odwiedził europoseł Ryszard Czarnecki, również z PiS. Spotkanie odbyło się w wiejskiej świetlicy, na które przybyło wielu mieszkańców.

Więcej…
 
Nauczycielka ze Strzelina laureatką ogólnopolskiego konkursu
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 31 października 2014 12:00

Beata Woroniecka, nauczycielka historii w Gimnzajum nr 1 w Strzelinie została laureatką ogólnopolskiego konkursu(STRZELIN) Zgłosiła się do ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli. Wysłała konspekt lekcji historii pn. „Blaski i cienie rządów Stanisława Augusta Poniatowskiego” i została laureatką. Dzięki wyróżnieniu nauczycielka z Gimnazjum nr 1 w Strzelinie uczestniczyła w konferencji międzynarodowej. Niedawno Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie ogłosił ogólnopolski konkurs dla nauczycieli „Lekcja dobrej historii”. Jego celem było wyróżnienie praktyk, które kształtują umiejętności interpretacji źródeł i skłaniają uczniów do spojrzenia na wydarzenie czy postać historyczną z różnych punktów widzenia.

Więcej…
 
Szkoła z perspektywy lat
Wpisany przez Eliza Engel   
piątek, 31 października 2014 10:07

Krystyna i Stanisław Grobelni(STRZELIN) W ubiegłym tygodniu Polacy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. 14 października jest datą poświęconą każdemu nauczycielowi. Właśnie z tej okazji spotkaliśmy się z Krystyną i Stanisławem Grobelnymi. Krystyna Grobelna jest emerytowaną nauczycielką wychowania fizycznego, natomiast Stanisław Grobelny to były nauczyciel biologii. W latach 1971-1981 był dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie, później pełnił funkcję dyrektora Liceum Medycznego.

Więcej…
 
Prestiżowa nagroda dla „Celestyna”
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 31 października 2014 08:07

Zarząd Stowarzyszenia Św. Celestyna w Mikoszowie z Anną Wyszkoni na gali konkursu we Wrocławiu(MIKOSZÓW) Stowarzyszenie Św. Celestyna z Mikoszowa zdobyło dwie nagrody w konkursie „Lodołamacze”, organizowanym przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Na szczeblu ogólnopolskim zajęło II miejsce wśród 400 kandydatów z całej Polski. Stowarzyszenie zatrudnia ponad 180 osób, w tym 50 niepełnosprawnych.

Więcej…
 
To, że byłem w PO, uważam za życiowy błąd...
Wpisany przez Wojciech Cerkowniak   
czwartek, 30 października 2014 14:00

Tomasz Adam, kandydat na wójta gminy Kondratowice(GMINA KONDRATOWICE) Z Tomaszem Adamem, kandydatem na wójta gminy Kondratowice, rozmawia Wojciech Cerkowniak.

Dlaczego kandyduje Pan na wójta w Kondratowcach, a nie na burmistrza Strzelina, gdzie przecież Pan mieszka?

- Kandyduję, bo wbrew wszelkim pozorom w tej gminie jest wiele do zrobienia. Od pewnego czasu bardzo uważnie przyglądam się sytuacji tam panującej. Rozmawiam z mieszkańcami, którzy czekają na zmiany. I ja chcę im stworzyć taką możliwość. Zmiany we władzach są tutaj niezbędne, gdyż tylko wtedy społeczność odczuje, jak właściwie powinien funkcjonować samorząd. Każda gmina to suwerenna jednostka samorządu terytorialnego, w której podjęte decyzje w sposób bezpośredni wpływają na życie jej mieszkańców i powinny zaspokajać ich potrzeby.

Więcej…
 
Czy w Strzelinie można studiować?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
czwartek, 30 października 2014 12:00

W tym roku studia rozpoczęły 32 osoby(STRZELIN) Do naszej redakcji zwróciło się kilka osób z pytaniem, czy w Strzelinie nadal działa filia Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. Czytelnicy zauważyli, iż trudno doszukać się informacji o jej działalności. Okazuje się, że…

Więcej…
 
Kończą jedną inwestycje, rusza kolejna
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 30 października 2014 10:00

Włodzimierz Chlebosz (z prawej) i wójt Waldemar Grochowski w borowskiej szkole. Fot. UMWD(GMINA BORÓW) Z reguły bywa tak, że to samorządowcy z powiatu strzelińskiego jeżdżą do Wrocławia. Tym razem było odwrotnie, to Włodzimierz Chlebosz z zarządu Województwa Dolnośląskiego zjechał do Borowa.

Pobyt Włodzimierza Chlebosza w Borowie trwał zaledwie kilka godzin i była to wizyta jak najbardziej robocza. Po wizytacji budowy termomodernizacji, jaka trwa w borowskiej szkole, były kolejne spotkania. Poniżej prezentujemy wywiad, jakiego udzielił nam Włodzimierz Chlebosz.

Więcej…
 
Wybory tuż, tuż, a w PiS zmiany
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 30 października 2014 08:07

Damian Długosz został pełnomocnikiem PiS w gminach Borów i Kondratowice(BORÓW/KONDRATOWICE) Nowym pełnomocnikiem PiS w dwóch gminach powiatu strzelińskiego został Damian Długosz, mieszkaniec Sarb w gminie Przeworno. – Nie jest to dla mnie sytuacja komfortowa, ale traktuję powierzone mi zadania jako wyzwanie. Po nieoczekiwanej i zaskakującej, nie tylko dla mnie, rezygnacji Mariana Grabasa zostałem pełnomocnikiem ds. wyborów samorządowych w gminach Borów i Kondratowice. Moim zadaniem jest sprawne i bezproblemowe przeprowadzenie kandydatów PiS przez zbliżające się wybory. Wszystkie formalności mamy za sobą i kandydaci mogą startować z kampanią wyborczą – poinformował nas nowy pełnomocnik PiS.

Więcej…
 
Lubię zmiany, ale cenię też tradycję
Wpisany przez Monika Jacków   
środa, 29 października 2014 14:00

Krystyna Jędrzejewska, kandydatka na wójta gminy Borów(BORÓW) Rozmowa z Krystyną Jędrzejewską, kandydatką na wójta gminy Borów.

Więcej…
 
Komu przyznać nagrodę Strzelca?
Wpisany przez Jacek Sobko   
środa, 29 października 2014 13:00

Prezes Wacław Prorok ma nadzieję, że już za rok zostanie przyznana kolejna nagroda Strzelca(STRZELIN) Jeszcze rok, dwa i zapomnimy o cennej i potrzebnej inicjatywie Towarzystwa Wzgórz Strzelińskich. A jeszcze niedawno cały Strzelin czekał na kolejnego laureata tego wyróżnienia.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 330

Zobacz "Sport w Słowie"

Król maratonów

Ta ogromna, ważąca kilka kilogramów kolekcja medali, to dowód startów w przeróżnych biegach. Oprócz medali, Łukasz ma również kilka cennych pucharów za miejsca na podium. (STARY WIĄZÓW) Łączą ich nie tylko więzy krwi, ale i pasja, choć cele mają inne. Zaczynali jak prawdziwi amatorzy, by dziś sięgać po cele dla amatorów nieosiągalne. Wystarczyła im motywacja, biegowe buty i droga do Kowalowa. Z tej perspektywy życie smakuje zupełnie inaczej – szybciej i lepiej.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Sobota
1 Listopada 2014
Wszystkich Świętych
Imieniny obchodzą
Andrzej, Konradyn, Konradyna, Seweryn,
Warcisław, Wiktoryna

Do końca roku zostało 61 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 432 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone