Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięAktorzy pilnie poszukiwani
Wpisany przez Jacek Sobko   
środa, 20 sierpnia 2014 10:00

Dariusz Stępień, dyrektor Strzelińskiego Ośrodka Kultury, mówi o ofercie, jaką dla zainteresowanych ma prowadzona przez niego placówka(STRZELIN) Szkolne wakacje mają swoje konsekwencje również dla Strzelińskiego Ośrodka Kultury. Przerwa w pracy szkół powoduje, że na lato SOK zawiesza działalność swoich sekcji. Ale już od września wszystko ruszy. Jakie koła, sekcje i ciekawostki ośrodek przygotował na nadchodzący sezon?
W oczekiwaniu na oddanie do użytku nowego budynku SOK, czyli tzw. kina, stali bywalcy ośrodka na ul. Brzegowej będą korzystać z dotychczasowych pomieszczeń. – Od wielu lat prowadzimy w naszym ośrodku kultury zajęcia w kilku sekcjach, które cieszą się zainteresowaniem mieszkańców gminy Strzelin – powiedział naszemu dziennikarzowi Dariusz Stepień, dyrektor SOK.

Więcej…
 
Teraz już wiadomo
Wpisany przez JS   
środa, 20 sierpnia 2014 08:00

(PRZEWORNO) Kierowcy przejeżdżający przez Przeworno mieli nie lada problem. Teraz już wszystko jest jasne. Nie trzeba zastanawiać się, co zrobić, żeby skręcić w lewo lub pojechać prosto. Jeżeli pojedziemy w kierunku wskazanym przez górną strzałkę, to pojedziemy prosto. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na jazdę zgodnie ze wskazaniem dolnej strzałki, to pojedziemy w lewo. Tylko tyle dowiadujemy się z oznakowania w Przewornie opodal kościoła. Natomiast tajemnicą, pilnie skrywaną przez Powiatowy Zarząd Dróg w Strzelinie, pozostaje informacja, dokąd ta droga prowadzi…

Więcej…
 
Spadający głaz mógł zabić…
Wpisany przez Jakub Olejnik   
wtorek, 19 sierpnia 2014 15:00

Po wystrzale z kopalni sporej wielkości odłamek skalny przeleciał conajmniej kilkadziesiąt metrów i wbił się w ogródek działkowy(STRZELIN) Gigantyczny głaz, ważący ponad 400 kg, przeleciał kilkadziesiąt metrów i wbił się w ziemię w ogródku działkowym na ul. Dzierżoniowskiej w Strzelinie, tworząc sporą dziurę. To efekt wystrzału z kopalni. Mieszkańcy „koziego rynku” są przerażeni i mówią– „Gdyby ktoś był w tym czasie w ogródku, spadający kamień by go zabił”.

Więcej…
 
Za drogi wojewódzkie odpowiada powiat
Wpisany przez HB   
wtorek, 19 sierpnia 2014 14:07

Chwasty koło ciągu pieszo-rowerowego zostały wycięte, ale rowy i pobocza drogi do Oławy wciąż są mocno zarośnięte(STRZELIN) Niedawno pisaliśmy o zarośniętych poboczach drogi wojewódzkiej 395 Strzelin – Wrocław przy wjeździe do Strzelina. Po naszym artykule i piśmie burmistrz coś drgnęło. Zarośnięte pobocza dróg wjazdowych do Strzelina nie robią dobrego wrażenia. Także nowy chodnik, a właściwie ciąg pieszo-rowerowy ze Strzelina do Chociwela, był do niedawna mocno zarośnięty. Mieszkańcy gminy zgłosili wiele uwag w tej sprawie do burmistrz Strzelina Doroty Pawnuk. Jednak nie strzelińska gmina powinna być ich adresatem.

Więcej…
 
We wrześniu chcą otworzyć
Wpisany przez HB   
wtorek, 19 sierpnia 2014 13:07

Świetlica w Stachowie czeka na pozwolenie na użytkowanie(STACHÓW) Zakończony został II etap budowy świetlicy wiejskiej w Stachowie. Niedawno komisja dokonała odbioru budynku, a obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Mieszkańcy Stachowa mają nadzieję, że procedura przebiegnie sprawnie i we wrześniu będą mogli uroczyście otworzyć swoją wymarzoną świetlicę.

Więcej…
 
Poprawią drogę do Krzepic
Wpisany przez JO   
wtorek, 19 sierpnia 2014 11:27

Na poprawę nawierzchni ulicy Krzepickiej w Strzelinie przeznaczono 180 tysięcy złotych(STRZELIN/KRZEPICE) Na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Strzelińskiego radni zwiększyli kwotę na poprawę nawierzchni ulicy Krzepickiej w Strzelinie. Na ten cel zostanie przeznaczone 180 tys zł. – Zadanie będzie polegało na dwukrotnym powierzchniowym zabezpieczeniu drogi od skrzyżowania z ul. Oławską do krzepickiego cmentarza. Zostanie ona pokryta tzw. natryskiem asfaltowym, który wyeliminuje wszelkie nierówności i droga będzie jednolita. Przewidujemy tam także poprawę poboczy – wyjaśnia  starosta Norbert Raba.

Więcej…
 
Michał Ostrowski „złamał trójkę” na ćwiartce ironmana
Wpisany przez Damian Serwicki   
wtorek, 19 sierpnia 2014 10:07

Michał Ostrowski podczas jazdy na rowerze(STRZELIN/POZNAŃ) Michał Ostrowski, mieszkaniec powiatu strzelińskiego, wziął udział w zawodach triathlonowych w Poznaniu. Na dystansie 1/4 ironmana „złamał trójkę”, co oznacza zejście poniżej trzech godzin na finiszu wyścigu.

Więcej…
 
Będzie parking przy Ogrodowej
Wpisany przez HB   
wtorek, 19 sierpnia 2014 08:27

Już wkrótce na ul. Ogrodowej w Strzelinie powstaną nowe miejsca parkingowe i chodnik(STRZELIN) Niedługo powinny się zakończyć problemy z parkowaniem rodziców uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 4. Jeszcze w tym roku na ul. Ogrodowej w Strzelinie ma powstać nowy chodnik z parkingiem. Gmina Strzelin ogłosiła przetarg na jego wykonanie. Nowy chodnik będzie zbudowany od skrzyżowania ul. Ogrodowej z ul. Wiśniową, aż do skrzyżowania z ulicą dojazdową do nowego przedszkola miejskiego.

Więcej…
 
Było otwarcie, będzie zamknięcie?
Wpisany przez Jacek Sobko   
wtorek, 19 sierpnia 2014 07:07

W środę, 29 stycznia, w Strzelinie odbyło się oficjalne otwarcie nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących(STRZELIN) Minęło zaledwie kilka miesięcy, a nowa sala gimnastyczna wymaga już naprawy. Czy w nowym roku szkolnym uczniowie strzelińskiego ZSO będą mieli lekcje wychowania fizycznego na dworze?

Więcej…
 
Gromnik znów zaskakuje
Wpisany przez HB   
niedziela, 17 sierpnia 2014 17:17

Badania na Gromniku prowadzone są pod kierunkiem prof. Krzysztofa Jaworskiego i dr Ewy Lisowskiej (po lewej). Stanowisko badawcze odwiedziła także Halina Śledzik–Kamińska, konserwator zabytków z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu, która od początku badań zajmuje się tymi wykopaliskami. Marzeniem pani konserwator są badania archeologiczne innych stanowisk na Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich(GROMNIK) Zakończył się dziesiąty już sezon wykopaliskowy na szczycie Gromnika. Co archeolodzy odkryli w tym roku na terenie średniowiecznego zamku?

Więcej…
 
Zatrzymał sprawcę
Wpisany przez IW   
niedziela, 17 sierpnia 2014 16:27

Uroczyste wręczenie statuetki Marcinowi Chałupie (z prawej), zwycięzcy plebiscytu odbyło się w kościele ewangelickim w Kamieńcu Ząbkowickim. Foto: mjr Dariusz Zarzycki ZK Strzelin(STRZELIN/KAMIENIEC ZĄBKOWICKI) W dniu 21 grudnia 2013 roku na drodze krajowej K8 pomiędzy miejscowościami Potworów i Bardo doszło do poważnego wypadku drogowego.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 311

Zobacz "Sport w Słowie"

Turniejowy trening juniorów starszych

 Ekipa Persil Power Gold tuż po wręczeniu nagród(STRZELIN) W ramach ferii z OSiR-em odbył się turniej piłkarski dla zawodników urodzonych w 1994 roku i starszych. W zawodach wzięły udział dwie drużyny. W bezpośredniej konfrontacji Persil Power Gold pokonał juniorów starszych Strzelinianki Strzelin.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Środa
20 Sierpnia 2014
Imieniny obchodzą
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela,
Sieciech, Szwieciech, Świeciech,
Sobiesław

Do końca roku zostało 134 dni.

Sonda

Moim zdaniem najpopularniejszym dzielnicowym jest:

Sierż. szt. Anna Adamowicz - 25.9%
Sierż. szt. Małgorzata Malinowska - 4.8%
St. sierż. Marek Szłapa - 37%
St. asp. Leszek Kos - 6.5%
St. sierż. Marek Malinowski - 19.6%
Sierż. szt. Piotr Onyszkiewicz - 2.8%
Sierż. sztab. Łukasz Hołubowicz - 3.5%

Suma: 939

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone