Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięDlaczego nie ma religii w przedszkolu w Sarbach?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 01 października 2014 12:00

Dzieci z punktu przedszkolnego w Sarbach do tej pory nie miały zajęć z religii(SARBY) Rodzice, których dzieci uczęszczają do punktu przedszkolnego w Sarbach, są zdziwieni, że ich pociechy nie mają zajęć z religii. W tej sprawie zebrano ponad 20 podpisów i złożono pismo do Urzędu Gminy w Przewornie. Czy dzieci będą miały religię w przedszkolu?

Więcej…
 
Porządki potrzebne od zaraz
Wpisany przez Jacek Sobko   
środa, 01 października 2014 10:17

Burmistrz Dorota Pawnuk w towarzystwie Edwarda Balcera (po prawej) oraz Mirosława Stępnia wizytowała ul. Popiełuszki(STRZELIN) Miasto potrzebuje inwestycji drogowych. Jednak nie tylko tych kosztownych za grube miliony, ale także mniejszych. Tak uważają na przykład mieszkańcy ul. Ks. J. Popiełuszki. Kilkoro mieszkańców ul. Popiełuszki zaprosiło nas do siebie. – Proszę przyjść i zobaczyć jak żyje się na naszej ulicy – usłyszeliśmy od jednego z nich. Skorzystaliśmy z zaproszenia i nasz reporter udał się pod wskazany adres. – Nasza ulica może nie jest długa, ale ruch na niej jest duży. Kierowcy nagminnie lekceważą zakaz poruszania się pojazdów powyżej 3,5 tony. Poza tym jeżdżą tak szybko, że strach wychodzić z domu. Powodują przy tym ogromny hałas i wzbijają tumany kurzu – powiedział jeden z mieszkańców.

Więcej…
 
Droga przekazana, a kiedy remont?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 01 października 2014 08:07

Mieszkańcy budynków przy stacji PKP Biały Kościół od pięciu lat walczą o remont drogi. W końcu pojawiło się światełko w tunelu(WĄWOLNICA/BIAŁY KOŚCIÓŁ) Sprawa przekazania drogi przy stacji PKP Biały Kościół w końcu ruszyła z miejsca. Ministerstwo Skarbu wydało decyzję i przekazało odcinek Starostwu Powiatowemu w Strzelinie. Mieszkańcy od pięciu lat bezskutecznie walczą o remont tego odcinka. Czy mogą odetchnąć z ulgą?

Więcej…
 
Przywrócić zaufanie do władzy lokalnej…
Wpisany przez Wojciech Cerkwoniak   
wtorek, 30 września 2014 18:22

Mariusz Więcławski, kandydat na wójta gminy Przeworno(KASZÓWKA/PRZEWORNO) Z Mariuszem Więcławskim, mieszkańcem Kaszówki,  kandydującym w nadchodzących wyborach samorządowych na wójta gminy Przeworno rozmawia Wojciech Cerkowniak.

Więcej…
 
Obrzęk zajmował prawie całą półkulę mózgu
Wpisany przez Jakub Olejnik   
wtorek, 30 września 2014 12:07

Stan zdrowia Ani Kuczery poprawił się już po kilku dniach terapii w klinice w Houston. Foto: archiwum prywatne(STRZELIN/ HOUSTON) Ania Kuczera ze Strzelina walczy z nowotworem. Przeszła operację wycięcia guza, ale ten znowu odrósł. W lipcu stan jej zdrowia bardzo się pogorszył. Wystąpiły u niej ataki padaczkowe i niedowład prawej strony ciała. Okazało się, że obrzęk w mózgu ma aż 12 cm. Ania wyleciała do kliniki w Houston. Terapia już po kilku dniach dała efekty. Wracamy do sprawy Ani Kuczery ze Strzelina, która choruje na nowotwór złośliwy - glejaka wielopostaciowego IV stopnia.

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku u 30-latki wykryto guza mózgu. Ta wiadomość spadła na rodzinę jak grom z jasnego nieba. Chorym z taką diagnozą lekarze statystycznie dają rok życia. Stan zdrowia Ani wymagał więc podjęcia szybkich działań. Już na początku stycznia we Wrocławiu przeszła operację usunięcia guza. Wycięcie nowotworu nie oznaczało końca problemów zdrowotnych. Choroba wymagała dalszego leczenia.

Więcej…
 
Nie bójmy się Wrocławia!
Wpisany przez Jacek Sobko   
wtorek, 30 września 2014 10:07

 Aleksander Ziółkowski aspiruje do funkcji burmistrza Strzelina(STRZELIN) Jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach burmistrza Strzelina. Co przemawia za kandydaturą Aleksandra Ziółkowskiego? Jak ocenia swoje szanse na wybór? Czy byłby dobrym burmistrzem?

Aleksander Ziółkowski, kandydat na burmistrza Strzelina ma 48 lat, jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Jest polonistą, ukończył studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (KUL), a później studia podyplomowe z zakresu historii i zarządzania oświatą. Nauczyciel, przez dziewięć lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół w Kuropatniku.

Więcej…
 
Mamy medal(!)
Wpisany przez JS   
wtorek, 30 września 2014 08:07

Tak wygląda Honorowa Odznaka Powiatu Strzelińskiego(POWIAT) Rada powiatu przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Honorowej Odznaki Powiatu Strzelińskiego. O tej decyzji radnych pisaliśmy już w relacji z sesji. Teraz wracamy do tematu, bo wiemy jak odznaka wygląda. Zgodnie z przyjętą uchwałą, odznakę, ale wyglądającą jak medal, można przyznać za pracę zawodową, działalność naukową, społeczną lub polityczną bądź inne zasługi dla powiatu strzelińskiego. W szczególności mogą to być: zasługi w dziedzinie rozwoju społeczno-gospodarczego, nauki, oświaty, kultury i sztuki.

Więcej…
 
Ukryte plany Jerzego Matusiaka
Wpisany przez Andrzej Kaczmarek i Mateusz Chamuczyński   
poniedziałek, 29 września 2014 11:06

Jerzy Matusiak(STRZELIN) Od mocnego uderzenia zaczęła się kampania samorządowa w Strzelinie. Do gry po 4-letniej przerwie wraca Jerzy Matusiak. Czy ma szanse, dlaczego podjął tak niespodziewaną decyzję i co jest drugim, mniej widocznym, planem byłego burmistrza?

Panie burmistrzu, zaczniemy w stylu hitchcockowskim: dlaczego nie podobają się Panu rządy obecnej burmistrz Doroty Pawnuk?

- Na początku pragnę złożyć oświadczenie, że w tej kampanii chciałbym dać przykład innym, iż raczej powinno się stawiać na pozytywy, a nie negatywy. Przykładem mogą być tutaj moje relacje z panią Ewą Mańkowską (wicewojewoda dolnośląski – red.). Była ona moim rywalem w wyborach na burmistrza Strzelina, co nie przeszkodziło nam przyjaźnić się do dziś, a gdyby startowała do sejmiku, będę ją popierał. Odpowiedź trochę wymijająca, ale proszę ją tak przyjąć.

Więcej…
 
Duszący smród zatruwa życie mieszkańcom
Wpisany przez Jakub Olejnik   
poniedziałek, 29 września 2014 11:03

Mieszkańcy Pęcza skarżą się na smród, który wydostaje się z otaczarni mas bitumicznych (na zdjęciu Ryszard Chwoiński)(PĘCZ) Hałas, duszący smród i kurz to codzienność mieszkańców Pęcza. Z jednej strony życie zatruwa im otaczarnia mas bitumicznych, z drugiej kopalnia. Ludzie mają już tego dość. Mieszkańcy Pęcza mają już dość. Od dłuższego czasu życie zatruwa im smród z otaczarni mas bitumicznych, która znajduje się tuż obok wsi. Dwa tygodnie temu kilku mieszkańców zaalarmowało redakcję „Słowa”. Nasz dziennikarz udał się na miejsce. Bardzo mocny fetor odczuwalny był w całej wsi.

Więcej…
 
Co z leczeniem chorych na raka?
Wpisany przez Jacek Sobko   
poniedziałek, 29 września 2014 10:53

Radna Helana Zarzycka, radny Józef Pawnuk, po prawej, oraz radny Józef Szczygieł na posiedzeniu komisji zdrowia(POWIAT) Niedawno spotkali się radni powiatowi, żeby dyskutować o służbie zdrowia. A jest o czym. Zwłaszcza po niepokojących informacjach dotyczących kondycji finansowej SCM sprzed kilku tygodni.

Więcej…
 
Czołówka na drodze Strzelin - Wiązów
Wpisany przez WOC   
piątek, 26 września 2014 15:53

(STRZELIN/WIĄZÓW) Na drodze wylotowej ze Strzelina w kierunku Wiązowa, przy zjeździe na Przeworno doszło do groźnego wypadku. Są utrudnienia w ruchu. Droga w obu kierunkach jest zablokowana. Obecnie wyznaczony został objazd drogą na Kuropatnik, a następnie Biedrzychów. Ruchem kierują strażacy.

Więcej zdjęć...
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 322

Zobacz "Sport w Słowie"

Najważniejsza jest radość z gry

Na treningach najważniejsza jest koncentracja(PRZEWORNO) Młodzi piłkarze GUKS Młodzik Przeworno po przerwie zimowej, powrócili do treningów. Pierwsza faza przygotowań odbywa się w sali gimnastycznej, później zespół przeniesie się na boisko naturalne, gdzie będzie skupiać się na konkretnych elementach taktycznych.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Środa
1 Października 2014
Imieniny obchodzą
Benigna, Cieszysław, Danuta, Dan,
Danisz, Igor, Jan, Remigiusz

Do końca roku zostało 92 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone