Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Praca w redakcji

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięSzpital wypłaci odszkodowanie i rentę dla poparzonego dziecka
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 19 września 2014 15:00

Marlenka Król to szczęśliwa i uchmięchnięta sześciolatka. O tym co się stało w strzelińskim szpitalu, przypominają jej blizny na ciele (na zdjęciu z ciocią Martą Pawłowiec)(POWIAT) Marlenka Król sześć lat temu przeżyła horror w strzelińskim szpitalu. Zaraz po urodzeniu została poparzona wrzątkiem z uszkodzonego termoforu. Ucierpiało ponad 30 % ciała, ale dziewczynkę udało się uratować. O tym co się stało, przypominają jej blizny na ciele. Sąd zadecydował niedawno, że szpital musi wypłacić dziecku odszkodowanie i rentę. Wracamy do sprawy odszkodowania dla poparzonej dziewczynki w strzelińskim szpitalu. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w marcu 2008r. Zaraz po urodzeniu mała Marlena Król została poparzona wrzątkiem z uszkodzonego termoforu.

Więcej…
 
Oszuści w Kaczowicach…?
Wpisany przez WOC   
piątek, 19 września 2014 14:07

Krystyna Leszczyńska (po lewej) i Wioletta Piątek (po środku) wykazały się obywatelską postawą, informując policję o podejrzanych młodych mężczyznach. Z prawej Magda Konopnicka, siostrzenica pani Krystyny, która spisała numer rejestracyjny samochodu akwizytorów (KACZOWICE/PRZEWORNO) W Kaczowicach w gminie Przeworno pojawili się młodzi akwizytorzy. Krystyna Leszczyńska i Wioletta Piątek, mając w pamięci publikacje prasowe o oszustach, natychmiast powiadomiły policję. Jak twierdzą, na reakcję funkcjonariuszy czekały długo, zbyt długo. Gdy po ponad godzinie przyjechali policjanci, po akwizytorach nie było już śladu.

Więcej…
 
Kubeł zimnej wody na głowę wójta Kondratowic
Wpisany przez WOC   
piątek, 19 września 2014 12:27

Wójt Wojciech Bochnak wylał na siebie kubeł zimnej wody w fontannie przed urzędem w Kondratowicach(KONDRATOWICE) Na popularnym portalu społecznościowym facebook trwa akcja charytatywna, w którą angażują się znani lokalni politycy. W ubiegłym tygodniu kubeł zimnej wody wylał sobie na głowę wójt Wojciech Bochnak.

Więcej…
 
Rozwiązanie zatorów na rondzie
Wpisany przez MaCh   
piątek, 19 września 2014 11:07

Pod koniec ubiegłego tygodnia drogowcy wyznaczyli na ul. Wolności pasy ruchu do skrętu w lewo(STRZELIN) Już od wielu lat w godzinach szczytu w okolicach ronda tworzą się ogromne korki. Szczególnie zauważalne jest to od strony ul. Wolności, gdzie kolejka aut sięga czasem nawet do parku jordanowskiego. W takim wypadku kierowcy, którzy jadą od strony Oławy i chcą skręcić w ul. Mickiewicza, są zmuszeni czekać dość długo. Niedawno zostało to częściowo rozwiązane, ponieważ powstał tzw. lewoskręt.

Więcej…
 
Na które drogi trafi 250 ton masy asfaltowej?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 19 września 2014 09:07

Powiatowy Zarząd Dróg wykorzysta jeszcze 250 ton masy asfaltowej na łatanie dziur w drogach(POWIAT) Powiatowy Zarząd Dróg dysponuje 250 t masy asfaltowej, które jeszcze przed zimą musi wykorzystać na łatanie dziur. Które odcinki zostaną poprawione?

Więcej…
 
Więzień rozciął dwa palce
Wpisany przez IW   
piątek, 19 września 2014 08:07

Skazanego przetransportowano helikopterem ratunkowym do szpitala we Wrocławiu(STRZELIN) Dowódca zmiany Zakładu Karnego w Strzelinie powiadomił strzelińską policję o zdarzeniu. 29-letni skazany podczas prac przy pile tarczowej rozciął dwa palce prawej ręki.

Więcej…
 
Skargi geodetów, starosta wyjaśnia…
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 19 września 2014 07:07

Norbert Raba, starosta strzeliński, zapewnia, że problemy w wydziale geodezji były przejściowe(POWIAT) Geodeci skarżą się, że zbyt długo muszą czekać na dokumenty z Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru. Starosta Norbert Raba uspokaja i wyjaśnia powody kolejek.

Więcej…
 
Polowali na giganta
Wpisany przez Jakub Olejnik   
czwartek, 18 września 2014 14:00

W pierwszej trójce znaleźli się: Rafał Mularczyk, Tomasz Stanek i Piotr Wojtuściszyn(BIAŁY KOŚCIÓŁ) W ostatni weekend sierpnia (30-31) na stawie w Białym Kościele odbyły się otwarte zawody sumowe o Puchar dyrektora wrocławskiego okręgu wędkarskiego. Organizatorem imprezy było Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 21 ze Strzelina.

Więcej…
 
Udany debiut, mimo wichury
Wpisany przez AK   
czwartek, 18 września 2014 12:07

Julia Obrocka (z prawej) i Ola Motyka były zadowolone z imprezy, którą prowadziły(WIĄZÓW) Choć wiązowskie dożynki przeszły już do historii, warto wrócić do osób, które je współtworzyły, a dokładnie prowadziły. W tym roku były to osoby z gminy Wiązów, w tym młodzieżowa trójka. Mimo licznej widowni i bogatego programu, z zadaniem prowadzenia imprezy poradzili sobie doskonale.

Więcej…
 
Wcześniej zaczynają lekcje i mają skrócone przerwy…
Wpisany przez Jakub Olejnik   
czwartek, 18 września 2014 10:00

Rozpoczęła się termomodernizacja Zespołu Szkół Publicznych w Borowie. Na początku pracownicy ogrodzili taśmą teren budowy(BORÓW) To trudny czas dla nauczycieli i uczniów w ZSP w Borowie. Właśnie rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją placówki. Zmieniono godzinę rozpoczęcia nauki i skrócono przerwy. Wójt zapewnia, że uciążliwości nie powinny być duże i potrwają krótko.

Więcej…
 
Młodzież „dokopała” seniorom
Wpisany przez AK   
czwartek, 18 września 2014 08:00

Najlepsza drużyna zawodów - młodzieżowcy - wraz z burmistrzem Jerzym Krochmalnym (w środku) i opiekunem Adamem Kowalskim (z prawej)(WIĄZÓW) To były wyjątkowe zawody, bo z jednej strony rywalizacja, z drugiej przedziwne wyniki, a w tle nowa wiata i licytacja na bardzo szczytny cel.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 319

Zobacz "Sport w Słowie"

Henryk Kowalczyk wróci do Śląska?

Henryk Kowalczyk opowiedział o Tadeuszu Pawłowskim(STRZELIN/WROCŁAW) Nowym trenerem piłkarskiego Śląska Wrocław został Tadeusz Pawłowski. Ma on już za sobą pierwszy mecz, w którym WKS pokonał Cracovię Kraków. O nowym szkoleniowcu Śląska Wrocław parę zdań może powiedzieć Henryk Kowalczyk, który pamięta Pawłowskiego z boiska.

Jak Pan wspomina z boiska Tadeusza Pawłowskiego?

- Spotkaliśmy się prawie w tym samym czasie w drużynie wrocławskiego Śląska. Tadek do drużyny przyszedł z Górnika Wałbrzych. Był podstawowym zawodnikiem w drużynie i razem z Januszem Sybisem stanowili bardzo dobry kolektyw w ataku Śląska. Pawłowski grał cały czas, przerwy od gry miał tylko wtedy, jak musiał pauzować za kartki lub nabawił się jakiegoś urazu.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Sobota
20 Września 2014
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone