Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Zaloguj sięPUP dla niepełnosprawnych
Wpisany przez Eliza Engel   
piątek, 19 grudnia 2014 14:00

Wszyscy obecni na seminarium otrzymali informacyjne broszurki, z  których mogli dowiedzieć więcej  na temat „Centrum 5i”(POWIAT/STRZELIN) W powiecie strzelińskim w stosunku do wszystkich osób bezrobotnych, aż 8,4% to osoby niepełnosprawne. Takie informacje podała wicedyrektor PUP w Strzelinie, Iwona Engel, podczas seminarium upowszechniającego pt. „CENRTUM 5i czyli skuteczna integracja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych”.

Więcej…
 
Formalności już za radnymi
Wpisany przez Jacek Sobko   
piątek, 19 grudnia 2014 12:00

Przewodnicząca Grażyna Kosińska oraz Marian Pogoda i Krzysztof Chaberski, wiceprzewodniczący(GMINA BORÓW) Rada zakończyła konstytuowanie prezydium i powołała komisje. Wiceprzewodniczącymi rady zostali Krzysztof Chaberski oraz Marian Pogoda.

Więcej…
 
Okradł wiejski sklep na 2 tysiące złotych
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 19 grudnia 2014 10:07

Pod osłoną nocy okradziono sklep spożywczy w Cierpicach. Właścicielka Anna Filitowska szacuje straty na ok. 2 tys. zł(CIERPICE) Pod osłoną nocy złodziej włamał się do sklepu w Cierpicach. Ukradł m.in. papierosy, zupy, wędliny, czekolady. Jak szacuje właścicielka, straty wyniosły ok. 2 tys. zł. Dla wiejskiego sklepu to ogromna kwota, która może doprowadzić do jego zamknięcia.

Od kilku lat Anna Filitowska prowadzi w Cierpicach (gmina Przeworno) sklep spożywczo-przemysłowy. W ubiegłym tygodniu sklep okradziono. – To było z wtorku na środę (2/3 grudnia). Rano, gdy chciałam otworzyć sklep, zobaczyłam otwarte drzwi. Myślałam, że zapomniałam je zamknąć, ale jak podeszłam bliżej, zauważyłam, że zostały wyrwane zamki – opowiada Anna Filitowska, właścicielka. Od razu wezwała policję.

Więcej…
 
A w Borowie już po (pierwszej) wigilii
Wpisany przez Jacek Sobko   
piątek, 19 grudnia 2014 08:27

Gospodynie z Czech szybko nauczyły się przygotowywać uszka(BORÓW) Najlepiej mieć przyjaciół blisko, a wrogów daleko – mówi przysłowie. Tak myślą w gminie Borów. A że najbliżej nam do Czech, to tam znaleziono bratnie dusze.

Więcej…
 
Czy nowi radni popełnili błąd?
Wpisany przez Jacek Sobko   
piątek, 19 grudnia 2014 07:07

Ireneusz Szałajko przewodniczący Rady Miejskiej Strzelina(STRZELIN) Nie umilkły jeszcze kontrowersje związane z wyborami samorządowymi, a mamy kolejny problem. Pierwszą sesję nowych rad zwoływał komisarz wyborczy. Prawie wszyscy zastosowali się do jego postanowienia. Jedynie strzelińscy radni wzięli sprawy we własne ręce.

Przebieg pierwszej sesji strzelińskiej rady relacjonowaliśmy na łamach „Słowa Regionu”. Tuż po zakończeniu obrad pojawiły się wątpliwości natury prawnej. Czy radni mieli prawo zmienić postanowienie komisarza wyborczego i uzupełnić porządek obrad o kolejne punkty. W postanowieniu nr 72/14 z dnia 25 listopada 2014 r., czytamy: „Ustala się porządek obrad pierwszej sesji zgodnie z załącznikiem do niniejszego postanowienia”.

Więcej…
 
Urzędnicy w ogniu pytań
Wpisany przez EE   
czwartek, 18 grudnia 2014 14:00

Członkowie komisji szczegółowo omówili projekt budżetu gminy na przyszły rok(STRZELIN) W strzelińskim magistracie odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Radni debatowali na temat określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych. Analizowali także projekt budżetu na 2015 rok.

Więcej…
 
PiS zrezygnował z protestu wyborczego
Wpisany przez JPB   
czwartek, 18 grudnia 2014 12:00

Pełnomocnik PiS Damian Długosz(POWIAT) Pełnomocnik PiS Damian Długosz udzielił nam informacji, iż pomimo wystąpienia kilku nieprawidłowości i naruszeń regulaminu podczas ostatnich wyborów samorządowych (pisaliśmy o nich w 736 numerze Słowa Regionu,m.in. męża zaufania po chwilowym zasłabnięciu i opuszczeniu lokalu wyborczego nie wpuszczono z powrotem przez godzinę), po konsultacjach oraz analizie przeprowadzonej na wyższych szczeblach partii uznano je za mniej znaczące i zrezygnowano z wystosowania oficjalnego protestu wyborczego.

Więcej…
 
Więcej obowiązków, mniej wolnego czasu
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 18 grudnia 2014 10:00

 Mariusz Majewski(POWIAT) Znamy już nazwiska wszystkich burmistrzów i wójtów wybranych w listopadowych wyborach. Jeżeli chodzi o radę powiatu, to wiemy jedynie, kto został radnym i kogo wybrano na przewodniczącego.

Wybory za nami, ale nie wszystkie decyzje już zapadły. Nie wiemy np. kto będzie starostą przez najbliższe cztery lata, kto wejdzie do zarządu powiatu, która z opcji politycznych, obecnych w radzie powiatu, weźmie na siebie odpowiedzialność za naszą lokalną społeczność. Na pierwszej sesji rady powiatu wybrano jednak przewodniczącego. Został nim Mariusz Majewski, którego poprosiliśmy o wywiad.

Więcej…
 
„Trzeba się pogodzić z werdyktem wyborców...”
Wpisany przez JBP   
czwartek, 18 grudnia 2014 08:00

Jan Andryszczak(STRZELIN) Po uzyskaniu informacji od Jana Andryszczaka, – pełnomocnika KW Forum Samorządowe, odnośnie brakujących list w/w komitetu na kartach do głosowania oraz podjętych przez klub kroków, postanowiliśmy sprawdzić jak się sprawy mają.

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej oficjalnie odpowiedział na pytanie, jakie kroki zostały podjęte po piśmie oraz telefonie Jana Andryszczaka: ”Do urn trafiły pojedyncze błędnie wydrukowane karty do głosowania do Rady Powiatu Strzelińskiego, które nie mogły zaważyć na wynikach wyborów”. Pełnomocnik KW Forum Samorządowe przyznaje: - Z naszego nieoficjalnego rozpoznania wynika, że rzeczywiście ilość takich książeczek była niewielka i w przypadku KW FORUM nie wpłynęła na wynik wyborów. Muszę przyznać, że po mojej interwencji w trakcie wyborów, ok. godz. 10.30, przewodniczący Miejskiej Komisji telefonicznie i pisemnie powiadomił wszystkie obwodowe komisje aby zwrócono szczególną uwagę na karty do głosowania trakcie ich wydawania.

Więcej…
 
Żadnej rzeczy w swoim życiu nie żałuję...
Wpisany przez Justyna Pijanka-Borowicz   
środa, 17 grudnia 2014 14:07

Aleksander Bek(PRZEWORNO) Aleksander Bek piastował funkcję wójta gminy Przeworno przez 18 lat. W ostatnich wyborach już nie kandydował. Dziś podsumowuje swoją pracę na tym stanowisku.

Więcej…
 
Pogorzelcy dostali już mieszkania
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 17 grudnia 2014 12:07

Pogorzelcy, którzy stracili dach nad głową w pożarze pod koniec października, otrzymali już mieszkania socjalne(PRZEWORNO) Pogorzelcy z Przeworna dostali już mieszkania socjalne. Gmina wydała na ich przystosowanie ok. 50 tys. zł. Część rodzin potrzebuje jeszcze rzeczy do wyposażenia mieszkań. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nadal prowadzi zbiórkę. W najbliższych dniach przekaże także pieniądze.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 344

Zobacz "Sport w Słowie"

Tygrysy pokazały swoje kły

W meczu z Opalem Kudowa emocje sięgały zenitu. Strzelinianie, siedzący na ławce rezerwowych, dopingowali swoich kolegów najgłośniej jak mogli  (STRZELIN) W sobotę, 9 listopada, strzelińscy siatkarze odnotowali kolejne udane spotkanie w rozgrywkach III ligi. Mimo iż mecz był bardzo wyrównany, to ostatecznie zwyciężyły nasze Tygrysy.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Piątek
19 Grudnia 2014
Imieniny obchodzą
Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela,
Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało 13 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Autoreklama