Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

 • Nie chcieli wpuścić męża ...
  instrukcja jest poprawna. w wyborach oddano około 3 milionów głosów "nieważnych" a to jakoś z 1/3 w... więcej...
  27.11.14 17:50
  napisał: spajker
 • Tym razem już bez sporów
  radio erewań nadaje że w polsce jest wolność i prawo do własności prywatnej. radio moskwa dokonuje s... więcej...
  27.11.14 17:34
  napisał: spajker
 • Co robić z pijaczkami?
  For hottest information you have to pay a quick visit world-wide-web and on the web I found this web... więcej...
  27.11.14 17:20
  napisał: Saul
 • Spotkanie dla pań 50+
  Czy ja wiem? Może i o wpieranie jej chodziło. Ta "dziennikarka" ma wyraźnie problemy z językiem pol... więcej...
  27.11.14 16:41
  napisał: łubu dubu
 • Spotkanie dla pań 50+
  Z pewnością autorce chodziło o wspieranie a nie jak napisała wpieranie. Ten od wpierania na dzień dz... więcej...
  27.11.14 16:04
  napisał: Wyborca z dworca
 • Długo na to czekali
  wójt bek zamówił zawodowego otwieracza świetlic miotłą w sukience. w ameryce południowej zamawia się... więcej...
  27.11.14 14:26
  napisał: spajker
RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięSpotkanie dla pań 50+
Wpisany przez Eliza Engel   
czwartek, 27 listopada 2014 14:00

Uczestniczki i prowadzący seminarium pozowali do wspólnego zdjęcia(POWIAT/STRZELIN) W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Strzelinie odbyło się  seminarium „Biuro Innowacji Społecznych, czyli jak  skutecznie wpierać długotrwale bezrobotne kobiety 50+”.

Więcej…
 
Długo na to czekali
Wpisany przez Jakub Olejnik   
czwartek, 27 listopada 2014 12:07

W ubiegłym tygodniu oddano do użytku świetlicę w Konarach (fot. Urząd Gminy Przeworno)(KONARY/GMINA PRZEWORNO) Na ten moment mieszkańcy Konar czekali długo. Remont dobiegł końca, i świetlicę oddano wreszcie. Poprzednio w budynku straszyły odrapane tynki, plamy wilgoci i zwisające kable elektryczne.

Więcej…
 
Sławomir Piechota - o niepełnosprawności
Wpisany przez Justyna Pijanka-Borowicz   
czwartek, 27 listopada 2014 10:27

Poseł Sławomir Piechota(STRZELIN) Tuż po zakończeniu konferencji, przygotowanej przez PUP w Strzelinie, udało nam się zamienić kilka słów z posłem Sławomirem Piechotą.

Czy jest Pan w stanie ocenić dostosowanie Strzelina do potrzeb osób niepełnosprawnych na tle innych, większych miast Polski?

- Zmienia się, zmienia się! Jest coraz lepiej, ale jeszcze trochę brakuje. Sprawdzam czy mieszkaniec może naprawdę sam dostać się do każdego urzędu i sam załatwić swoją sprawę... Nie musi nikogo wywoływać i w takiej krępującej sytuacji, gdzieś na korytarzu czy przed budynkiem, prosić o realizację celu swego przybycia.

Więcej…
 
Tym razem już bez sporów
Wpisany przez Eliza Engel   
czwartek, 27 listopada 2014 09:48

Przewodniczący Rady Miejskiej Strzelina Zdzisław Rataj i burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk wręczyli Julii Baraniak bukiet oraz odznaczenie Zasłużony dla Gminy Strzelin(STRZELIN) Wraz z nastaniem końca VI kadencji przyszedł czas na ostatnią sesję. Niedawno odbyła się uroczysta, 60. sesja Rady Miejskiej Strzelina.

Więcej…
 
Mądrzy po szkodzie
Wpisany przez JBP   
środa, 26 listopada 2014 14:00

Aktualny widok drogi wojewódzkiej nr 395(POWIAT) W czwartkowe popołudnie (13.11) drogowcy namalowali boczne białe pasy (linie krawędziowe ciągłe ułatwiające widoczność pobocza, a zarazem zabraniające wjazdu i zatrzymywania się na poboczu) na drodze wojewódzkiej nr 395, od Strzelina przez Szczodrowice w kierunku Kazanowa.

Więcej…
 
Krzyż czy tęcza? Wybieraj!
Wpisany przez Anna Chamuczyńska   
środa, 26 listopada 2014 12:00

Edwarda Derkowska (z prawej) podziękowała za wsparcie akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”(WIĄZÓW) W piątek, 14 listopada, radni Wiązowa spotkali się na ostatniej w tej kadencji, 54 sesji. Były kwiaty, podziękowania za współpracę i osobliwe wystąpienie jednej radnej.

Więcej…
 
„Są tylko głupie odpowiedzi!”
Wpisany przez JBP   
środa, 26 listopada 2014 10:00

Wystąpienie Aleksandra Beka na ostatniej sesji Rady Gminy Przeworno(PRZEWORNO) Przyjęto wszystkie przewidziane w programie uchwały. Wysłuchano sprawozdania z działalności wójta w okresie między sesjami, ale prawdziwe „perełki” posypały się podczas interpelacji i zapytań oraz poruszania spraw różnych.

Więcej…
 
Skorzystało z tego ponad 200 mieszkańców
Wpisany przez JO   
środa, 26 listopada 2014 08:00

Przedstawiciele władz gminy i ZWiK spotkali się z sołtysami miejscowości, w których niedawno wykonano przyłącza do kanalizacji sanitarnej(GMINA STRZELIN) Przedstawiciele władz gminy oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie spotkali się z sołtysami miejscowości, w których niedawno wykonano przyłącza do kanalizacji sanitarnej. Burmistrz Dorota Pawnuk oraz prezes ZWIK-u  Stanisław Klimaszewski podziękowali sołtysom za pomoc w realizacji projektu budowy przyłączy kanalizacyjnych.

Więcej…
 
Nieudolna próba fałszerstwa wyborczego?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
wtorek, 25 listopada 2014 14:07

W lokalu wyborczym w Wiązowie interweniowała policja

(POWIAT) Strzelińska policja odnotowała kilka incydentów podczas niedzielnego głosowania oraz w czasie trwania ciszy wyborczej. W Częstocicach w lokalu wyborczym awanturował się pijany mężczyzna. Policja skieruje wniosek do sądu o jego ukaranie. W Wiązowie jeden z wyborców otrzymał dwie zaznaczone karty do głosowania. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratury. W sobotę, 15 listopada, w godzinach przedpołudniowych jedna z kandydatek poinformowała komendę policji o tym, że ze słupa ogłoszeniowego w Strzelinie usunięto jej pięć ulotek wyborczych. Kolejne trzy incydenty miały miejsce już podczas niedzielnych wyborów. 

Więcej…
 
Nie chcieli wpuścić męża zaufania na salę...
Wpisany przez JS   
wtorek, 25 listopada 2014 12:07

Damian Długosz, pełnomocnik PiS w gminach Borów i Kondratowice

(PRZEWORNO/KONDRATOWICE) Jakie były wybory samorządowe 2014? Prawo mówi, że powinny być tajne, wolne i równe. Dowiedzieliśmy się, że europejskie demokratyczne standardy nie wszędzie obowiązywały. Tak przynajmniej uważa Damian Długosz, pełnomocnik PiS w tych gminach. - Moim zdaniem doszło do wielu nieprawidłowości, co świadczy o braku szacunku do demokratycznych zasad wyborczych – padło już na początku rozmowy z ust Damiana Długosz. Na potwierdzenie tej jednoznacznie sformułowanej opinii nasz rozmówca przedstawił kilka argumentów. - W Komisji Obwodowej Nr 1 z siedzibą w Kondratowicach nie dopuszczono członka komisji delegowanego przez KW PiS do pełnienia swojej funkcji. Nasz przedstawiciel mógł podjąć swoje czynności dopiero po interwencji Komisarza Wyborczego około godz. 8.30.
Więcej…
 
Znikające karty do głosowania
Wpisany przez Jacek Sobko   
wtorek, 25 listopada 2014 10:27

Jan Andryszcak, pełnomocnik KW Forum Samorządowe(STRZELIN) - Skierowałem do przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Strzelinie pismo, w którym proszę o informację o podjętych działaniach – poinformował nas Jan Andryszcak, pełnomocnik KW Forum Samorządowe w Strzelinie. Co zaniepokoiło jednego z kandydatów w wyborach do rady powiatu? W jednej z komisji wyborczych w książeczce, zawierającej listy komitetów startujących w wyborach do rady powiatu, zabrakło jednej strony. Listy Komitetu Wyborczego Forum Samorządowe w Strzelinie. – W związku ze zgłoszeniem przez jednego z naszych wyborców, że w lokalu komisji w Górcu wśród list komitetów brakło naszej, zwróciłem się do przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej z pismem. Poprosiłem w nim o natychmiastowe podjęcie działań, które doprowadzą do wyeliminowania tego błędu. Poinformowałem jednocześnie przewodniczącego, że chciałbym dowiedzieć się, jakie kroki podjął po moim telefonicznym zgłoszeniu nieprawidłowości (czyli po godz. 10.22 – red.) – powiedział nam Jan Andryszczak.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 337

Zobacz "Sport w Słowie"

Turniejowy trening juniorów starszych

 Ekipa Persil Power Gold tuż po wręczeniu nagród(STRZELIN) W ramach ferii z OSiR-em odbył się turniej piłkarski dla zawodników urodzonych w 1994 roku i starszych. W zawodach wzięły udział dwie drużyny. W bezpośredniej konfrontacji Persil Power Gold pokonał juniorów starszych Strzelinianki Strzelin.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Czwartek
27 Listopada 2014
Imieniny obchodzą
Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian,
Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz

Do końca roku zostało 35 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone